Chcete mít krásné nohy, štíhlé boky a vyrýsovaný zadeček? Zkuste in-line brusle!

domovská stránka » Chcete mít krásné nohy, štíhlé boky a vyrýsovaný zadeček? Zkuste in-line brusle!

Chcete mít krásné nohy, štíhlé boky a vyrýsovaný zadeček? Zkuste in-line brusle!

In-line brusle jsou ideální příležitostí, jak příjemně strávit volný čas venku, skvěle si vyčistit hlavu a ještě navíc zapracovat na své postavě. Nebo snad netoužíte po štíhlých nohách a perfektně vyrýsovaném zadečku?

Výhodou in-line bruslení je, že pohyb, který provádíte, se podobá běhu. Při jízdě na in-line bruslích tedy skvěle posilujete stehenní a hýžďové svalstvo. Přitom jsou ale klouby na nohou a vůbec celé nohy mnohem méně zatěžovány než při běhu. Na in-line bruslích tedy mohou jezdit i lidé, kteří mají při běhu problémy s koleny či kotníky.

Kromě svalů na nohou a zadečku na in-line bruslích zapojujete i řadu dalších svalů na celém těle a navíc zlepšujete své balanční a koordinační schopnosti.

Pokud na in-line bruslích jedete alespoň 30 minut, pak zároveň efektivně spalujete tukové zásoby. Musíte si ale hlídat správnou tepovou frekvenci, která by měla být v rozmezí cca 120 – 140 tepů za minutu. Ideální je pořídit si speciální měřič tepové frekvence, ale správnou tepovku poznáte i podle toho, že jste mírně zadýchaní, ale zase ne příliš :).

Výhodou tohoto sportu je, že in-line brusle jsou cenově dostupné pro každého a navíc k jízdě na nich nutně nepotřebujete parťáka :). Ve dvou je jízda sice zábavnější, ale jestli se vám pro in-line brusle nepodaří nadchnout nikoho z vašeho okolí, nezoufejte a klidně vyrazte sami. Na in-line stezkách je řada osamělých jezdců a třeba se zde i s někým seznámíte :).