Cyklookruh okolo 3 jezer – Scheibesee, Dreiweiberner See a Bernsteinsee

domovská stránka » Cyklookruh okolo 3 jezer – Scheibesee, Dreiweiberner See a Bernsteinsee

Cyklookruh okolo 3 jezer – Scheibesee, Dreiweiberner See a Bernsteinsee

Zhruba 41 km dlouhý okruh nabízí příjemné svezení jak pro břehu jednotlivých jezer, tak i lesem, loukami a vesničkami. V letních měsících si můžeme na cestu přibalit plavky a na pláži u jezera Dreiweiberner See se vykoupat.

Délka trasy: 41 km

Popis trasy: Okruh začíná na parkovišti u jezera Scheibe see. Hned nad parkovištěm je vyhlídka na jezero, na kterou stojí za to zajít – raději bez kola :). Poté se vydáme směrem doleva, po jižním břehu jezera Scheibesee. Zhruba po 4 km je odbočka, na které se dáme doprava. Projedeme vesničkou Weisskollm a směřujeme k jezeru Dreiweiberner See, které je vzdálené necelých 5 km. U jezera se dáme doprava, protože zde se nachází již zmiňovaná pláž a také bar s občerstvením. Stojí tedy za to tady na chvíli zastavit.

Poté pokračujeme okolo jezera Dreiweiberner See – okruh kolem něj má zhruba 7 km. Poté se opět přes městečko Weisskollm vrátíme k jezeru Scheibesee a pokračujeme směrem doprava.  Na severním břehu projedeme těsně vedle větrných elektráren, což je zajímavý zážitek :). Pár desítek metrů za poslední z nich je odbočka doprava, která nás dovede do vesničky Burg a skrz ni k jezeru Bernsteinsee.  To objedeme proti směru hodinových ručiček, dáme se tedy doprava, podél říčky Klein Spree.  Poté pokračujeme okolo jezera až na okraj vesnice Burghammer. Tou projedeme rovně asi 100 m na první křižovatku, kde se napojíme na Žabí stezku. Ta nás dovede po západním břehu jezera zpět do obce Burg, kde se dáme doprava a dojedeme k jezeru Scheibe See. Po jeho západním břehu tento okruh dokončíme a přijedeme zpět na parkoviště, kde jsme výlet začali. 

Tento okruh můžete projen i na in-line bruslích - doporučujeme ale pro zkušenější in-line bruslaře.

Občerstvení na trase
Příjemný bar s občerstvením se nachází na severním břehu jezera Dreiwerberner See.

Příjezd a parkování
Příjezd autem od města Hoyerswerda, směrem na vesnici Riegel. Po výjezdu z Hoyerswerdy je odbočka doleva k jakési továrně a asi 1 km za ní je další odbočka doleva, která nás dovede k malému parkovišti. In-line trasa začíná přímo od něj. Můžete zaparkovat i v obci Riegel či na severním břehu u obce Burg.

 

Route 2 314 585 - powered by www.inlinemap.net
 
 
 
Cyklookruh okolo 3 jezer – Scheibesee, Dreiweiberner See a Bernsteinsee

Trasa ke stažení ve formátu GPX

název stáhnout
Cyklotrasa okolo 3 jezer stáhnout

Zvolte pravým tlačítkem myši "Uložit odkaz jako ..." a pojmenujte *.gpx.