Cyklotrasa k dolu u Weisswasser

domovská stránka » Cyklotrasa k dolu u Weisswasser

Cyklotrasa k dolu u Weisswasser

Pokud chcete vidět, jak oblast Lužických jezer vypadala v době, kdy se zde ještě naplno těžilo, vydejte se na výlet k obci Weisswasser. Zhruba 27 km dlouhá trasa vede kolem ještě nezatopeného dolu. Na jejím konci je rozhledna, ze které se na důl i jeho okolí můžete podívat z ptačí perspektivy.

Délka trasy: 27 km (13,5 km tam a 13,5 km zpět)

Popis trasy: Trasu začneme v městečku Nochten u oblíbeného Findlingsparku. Jeho návštěvou si můžeme výlet zpestřit – je to zajímavá podívaná pro malé i velké návštěvníky (informace o Findlingsparku najdete níže). Z parkoviště u Findlingsparku projedeme okrajem vesničky Nochten. Poté zabočíme doleva, po asfaltové trase, která je vhodná i pro in-line brusle. Zpočátku jedeme převážně lesem, částečně i loukami. Zhruba v půlce trasy se přiblížíme k okraji povrchového dolu. Pohled na něj je zajímavý, ale ta pravá podívaná se nám naskytne až z rozhledny, která byla vybudována na konci trasy. Rozhodně stojí zato vystoupat na její vyhlídkové terasy, protože nám skýtají zajímavý výhled na obrovský povrchový důl i obří důlní stroje.

V přízemí rozhledny je stánek s občerstvením, takže si zde můžeme dát něco dobrého, než se vydáme na zpáteční cestu. Po návratu do vesničky Nochten stojí za to navštívit již zmiňovaný Fidlingspark, neboli valounkový park.

Findlingspark
Findlingspark je unikátní díky obrovskému množství valounů, které sem dopravil ledovec během poslední doby ledové a které byly nalezeny při těžbě hnědého uhlí. Mezi valouny byla vysázena řada druhů rostlin, které od jara až do podzimu nádherně kvetou. Celý park je protkán chodníčky a vodotečemi s jezírky. Najdete zde i občerstvení a dětské hřiště pro nejmenší návštěvníky. Podrobnější informace o Findlingsparku najdete zde.

Občerstvení na trase
Na konci trasy je u rozhledny stánek s občerstvením. Kromě toho je na trase i několik odpočívadel, kde se můžete občerstvit z vlastních zásob :).

Příjezd a parkování
Velké parkoviště je u arboreta Finlingspark, ve vesničce Nochten, nedaleko Boxberg.

 

Route 461 347 - powered by www.inlinemap.net
 
 
 
Cyklotrasa k dolu u Weisswasser