Cyklotrasy v oblasti Lužických jezer

domovská stránka » Cyklotrasy v oblasti Lužických jezer

Cyklotrasy v oblasti Lužických jezer

Lužická jezera jsou ideální oblastí pro cykloturistiku. Pokud máte rádi rovinaté terény a pohodové trasy vedoucí rozmanitou krajinou, pak je tato oblast pro vás jako stvořená. Díky profilu tras zde můžete na cyklo či in-line výlet bez obav vyrazit i s malými dětmi.

Pokud chcete v oblasti Lužických jezer vyrazit na kolo, můžete samozřejmě využít jakoukoliv z in-line tras popsaných v sekci in-line bruslení. Jelikož ale na kole na rozdíl od in-line bruslí nemusíte jezdit pouze po asfaltu, přinášíme vám i tipy na trasy, které můžete projet pouze na kole.

Část tras vede okolo jezer či mezi nimi, ale některé vás zavedou i do vzdálenějších lokalit. Jelikož Lužická jezera jsou oblastí, která byla původně plná povrchových dolů, můžete zde stopy po těžbě stále vidět. Je zde i několik dolů, které jsou stále funkční, nebo ještě nejsou zatopené. Zde můžete vidět, jak celá oblast několik desítek let zpátky vypadala a jak velký kus práce zde byl učiněn, aby zde vznikla tato nádherná rekreační oblast. Výlety k povrchovým dolům jsou zajímavým zpestřením výletů v této oblasti.

Cyklotrasy v oblasti Lužických jezer