Findlingspark Nochten

domovská stránka » Findlingspark Nochten

Findlingspark Nochten

Ojedinělý projekt zvaný Findlingspark je svědectvím úspěšné rekultivace původně drsné krajiny poničené těžbou hnědého uhlí v povrchových dolech. Dnes Findlingspark nabízí jedinečnou podívanou na tisíce nádherně kvetoucích rostlin.

Základ parku tvoří přes 6000 balvanů, které byly do parku umně zakomponovány. Kde se tu vůbec vzaly? Tuto otázku si kladli i geologové, kteří zjistili, že je sem dopravil ledovec během poslední doby ledové. Balvany byly nalezeny při těžbě hnědého uhlí v okolních povrchových dolech. Postupně byly využity k vytvoření obří skalky, která nemá v Evropě konkurenci.

Jelikož se Findlingspark nachází v poměrně členitém terénu, můžete se zde procházet malebnými údolími i po vrcholcích kopečků, ze kterých je nádherný výhled na celou plochu parku. Balvany a květiny skvěle doplňují vodní prvky – potůčky a jezírka, které zejména v létě poskytují příjemné osvěžení.

Findlingspark slouží převážně k relaxaci a proto zde samozřejmě nechybí množství laviček a ploch určených k odpočinku. Můžete zde usednout a kochat se výhledem na toto ojedinělé dílo.

Od parkoviště u Findlingsparku vede in-line trasa podél povrchového dolu Tagebau Nochten až k městečku Weisswasser. Na jejím konci stojí rozhledna, ze které je zajímavý výhled na povrchový důl.

Findlingspark Nochten

Kontaktní informace

Web:
findlingspark-nochten.de/index.php/cs/