IBA terasy

domovská stránka » IBA terasy

IBA terasy

IBA terasy – tento zajímavý turistický cíl se nachází u městečka Großräschen, na břehu budoucího jezera Großräschener See (Ilse). Terasy nabízejí ojedinělý výhled na vytěženou krajinu, která se postupně mění v nádhernou rekreační oblast.

Pavilony IBA teras vypadají, jako by už měly sloužit letní rekreaci – najdete na nich restauraci i plážový nábytek zvoucí k příjemnému posezení. Jen na to koupání si ještě chvíli budete muset počkat. Budoucí jezero Großräschener See je zatím teprve ve fázi napouštění.

Součástí IBA teras jsou i další dvě zajímavé stavby - vyhlídka Victoria a přístavní molo sestavené z dílů bývalých těžních strojů. Molo prozatím vede „do nikam“, ale až stoupne hladina jezera, budou u něj přistávat výletní loďky.

Informační a návštěvnické centrum, které je součástí IBA teras nabízí návštěvníkům řadu informací o ojedinělé krajině Lužických jezer.  Koná se zde mnoho výstav a kulturních akcí a můžete si zde objednat výlet terénními vozy či pěší výlet s průvodcem do „kaňonu“ bývalého dolu.

Návštěvníky láká i veliký model Lužické jezerní krajiny, který má rozměry 19 x 9 m. Můžete si zde udělat představu o celé krajině, o rozložení jednotlivých jezer a jejich plánovaném propojení vodními kanály.

Otevírací doba
Duben – říjen, Út - So 10 - 16 hodin

Aktualizováno 08/2014, přidány nové fotky v galerii.

Kontaktní informace

Web:
www.iba-terrassen.de