In-line trasa okolo Sedlitzer See

domovská stránka » In-line trasa okolo Sedlitzer See

In-line trasa okolo Sedlitzer See

Jezero Sedlitzer See leží mezi města Sedlitz, Lieske, Kleinkoschen a Senftenberg. Okruh okolo něj je dlouhý zhruba 28 km. Trasa je to velmi příjemná, vede hlavně loukami a lesy podél jezera, ale částečně je nutno projet i okrajem města Senftenberg. Proto ji nedoporučujeme začátečníkům.

Délka trasy: 28 km

Povrch: Velká část trasy hladký asfalt, je nutno projet okrajem města Senftenberg – chodníky, zámková dlažba.

Popis trasy: Trasa začíná ve městečku Kleinkoschen. Jelikož není moc velké, projedeme ho velmi rychle a po chvíli už jsme v lese. Tento úsek má trochu hrubší asfalt a navíc vede po silnici, kde ale naštěstí moc aut nejezdí. Po pravé straně se nám po chvíli jízdy objeví letiště, u kterého bývá otevřen stánek s občerstvením. Po zhruba 3 km dojedeme k Sornoer kanálu, který spojuje Geierswalder See a Sedlitzer See. Těsně před kanálem je na levé straně kiosek s občerstvením a zajímavá industriální rozhledna. Rozhodně stojí za to zde sundat brusle a vystoupat nahoru, protože z vrchu je nádherný výhled na Partwitzer, Geierswalder i Sedlitzer See.

Poté, co se občerstvíme a opět nazujeme in-line brusle, přejedeme most přes Sornoer kanál a po zhruba 1 km přijedeme na rozcestí. Odbočka vpravo by nás vedla okolo Geierswalder See, my ale pokračujeme dál rovně. Po výjezdu z lesa budeme mít po pravé straně Partwitzer See a po levé straně se nám objeví Sedlitzer See. Tato jezera spojuje Rosendorfer kanál, na který je to z rozcestí zhruba 2,5 km. Od tohoto kanálu pokračujeme asi 2 km k dalšímu rozcestí, kde se dáme směrem doleva a po pár desítkách metrů opět doleva. Po zhruba 500 metrech dojedeme k pěknému vyhlídkovému místu na jezero, kde dříve býval stánek s občerstvením. Ten je bohužel zrušený, ale je zde ukazatel na zhruba 150 m vzdálené občerstvení ve vesničce Lieske.

Od stánku s občerstvením pokračujeme ještě asi 5 km podél jezera Sedlitzer See, až dojedeme k mostu přes nově vybudovaný kanál. Za mostem nás trasa dál vede podél jezera Sedlitzer See až k vyhlídkovému místu a poté do lesa. Zde se trasa stáčí prudce doprava a vede nás do vesničky Sedlitz. V ní se držíme spíše vlevo a u fotbalového hřiště odbočme doleva, směrem k jízdárně. Za ní se dáme lehce doprava a pokračujeme až k městu Senftenberg. Jeho okrajem se dostaneme k hlavní silnici, podél které vede cyklostezka až do našeho výchozího místa - městečka Kleinkoschen.

Občerstvení na trase
Na trase je několik možností občerstvení. První hned na zhruba prvním kilometru, u již zmiňovaného letiště. Dále bývá v letní sezóně otevřen stánek u rozhledny a poslední občerstvení je ve vesničce Lieske.

Příjezd a parkování
Zaparkovat můžete ve vesničce Kleinkoschen, kde sice není žádné vyznačené parkoviště, ale místo ke stání zde bez problémů najdete.

 

Route 2 339 628 - powered by www.inlinemap.net
 
 
 
In-line trasa okolo Sedlitzer See
Trasa ke stažení ve formátu GPX
název stáhnout
Sedlitzer see stáhnout

Zvolte pravým tlačítkem myši "Uložit odkaz jako ..." a pojmenujte *.gpx.