In-line trasa okolo Senftenberger See

domovská stránka » In-line trasa okolo Senftenberger See

In-line trasa okolo Senftenberger See

Zhruba 18 km dlouhá trasa pro inline brusle vede okolo jezera Senftenberger See. To vzniklo jako největší umělé jezero v Evropě už v roce 1973, zatopením povrchového dolu.

Aktualizace: květen 2015

Délka trasy: 17 km

Povrch: Část trasy nový hladký asfalt, v úseku na okraji Senftenbergu zámková dlažba, dále asfalt různé kvality - místy perfektní, místy hrubší.

Popis trasy: Trasu můžeme začít například na parkovišti na okraji Großkoschen. Vydáme se okolo jezera proti směru hodinových ručiček. Nejprve přejedeme Koschener Kanal a dostaneme se na severní břeh jezera, kde je krásně hladký asfalt. Po něm pojedeme příjemným terénem po břehu jezera a mezi loukami. Po zhruba 4 km přijedeme na okraj města Senftenberg. Břeh zde má parkovou úpravu s plážemi, lavičkami i s možnostmi občerstvení. Nachází se zde i přístav s molem, ze kterého je pěkný výhled na jezero.

V Senftenbergu asfalt na nějakou dobu vystřídá zámková dlažba. Sice to trochu drncá, ale dlažba je poměrně dobře udělaná, takže se po ní dá bez problému projet. Na druhém konci města zámkovka končí a my opět najíždíme na asfaltovou stezku. Je dobré sledovat značení cyklotrasy, abychom neodbočili někam do města. Za Niemtsch už trasa opět vede lesíkem. Asfalt je zde různé kvality, místy perfektní, ale místy hrubší. Ve chvíli, kdy se stočíme na jihovýchodní břeh jezera, hlídáme si pravou stranu trasy, stojí zde kovová rozhledna, na kterou se vyplatí vystoupat a rozhlédnout se po okolí. Poté už se pomalu blížíme zpět do Großkoschen. Cestou ještě projedeme okolo velikého kempu Family park u jehož vchodu je informačí centrum. Pak už jen zbývá prokličkovat uličkami Großkoschen zpět k parkovišti.

Začátečníci, rodiny s dětmi
Tento okruh má několik míst, které by mohly in-line začátečníkům dělat mírné problémy. Část trasy vede po zámkové dlažbě, asfalt je místy hrubší a kousek trasy je nutno projet městem. Pro začátečníky je nejideálnější úsek z Großkoschen do Senftenbergu.

Občerstvení na trase
Tato in-line rasa vede kolem jezera, které už z pohledu cestovního ruchu funguje poměrně dlouho, proto je zde dostatek stánků s občerstvením i odpočívadel.

Příjezd a parkování
Rozsáhlé placené parkoviště je na okraji Großkoschen. V ulicích Großkoschen je většinou zákaz parkování.

Informace o Senftenberger See
Má rozlohu zhruba 1300 ha, jeho hloubka dosahuje až 28 m. Uprostřed jezera je ostrov s rozlohou 900 ha, který byl vyhlášen jako přírodní rezervace, je na něj zákaz vstupu. V jezeře také žije řada druhů ryb.

 

Route 327 800 - powered by www.inlinemap.net
 
 
 
In-line trasa okolo Senftenberger See

Trasa ke stažení ve formátu GPX

název stáhnout
Senftenberger see stáhnout

Zvolte pravým tlačítkem myši "Uložit odkaz jako ..." a pojmenujte *.gpx.

4 Komentáře.

Michal
20.07.2016 09:07
Tak ještě upřesnění z procházení fotek. V jižní části Senftenbergu (Niemtsch) je několik desítek metrů nekvalitní asfalt a kousíček dokonce kostky. To je prostě třeba přetrpět.
Michal
18.07.2016 13:07
Průjezdnost v červenci 2016 luxusní. Krásná klidná rovinatá trasa. Žádný problém ani pro děti. Zámková dlažba je bohužel peklo, větší kolečka pomůžou, ale i tak je to nepříjemné. Je to ale jen zlomek trasy (v Senftenbergu). Občerstvení v prvním červencovém týdnu fungovalo velice omezeně (na začátku města a promenádě Senftenbergu), jinak ještě mrtvo. V Senftenbergu na promenádě je veřejné WC (luxusní, jako bruslař jsem dojel až k pisoáru :)) s možností doplnit vodu. U promenády v Senftenbergu krásné "odpočívadlo" s písečnou pláží a prolejzkami pro malé děti. V dosahu je malá místní zoo či městská pevnost (k obojímu se dá v pohodě dojet na bruslích).
Kateřina
06.07.2014 08:07
P.S. rozhlednu jsme s velkým přehledem minuli, protože není vůbec značená, tak na to dejte pozor; a taky doporučujeme pstruha podle paní mlynářky v Niemtscher Mühle ...
Kateřina
04.07.2014 21:07
Zámkovka je na dost dlouhých úsecích trasy, asfalt je jen z menší části hladký a hlavně naprosto nečekaně se dostanete na byť krátké, přesto nepříjemné kousky s kočičími hlavami nebo štěrkem, které budete muset "přebrodit". Po dojetí budete mít opravdu "vydrncané" nohy ... jinak co do vybavenosti super ;-)
Přidat komentář
Jsme rádi, že jste se rozhodli přidat komentář k tomuto článku. Prosíme, nevkládejte spamy či odkazy na jiné webové stránky. Takovéto komentáře budou smazány. Těšíme se na vaše podnětné a přínosné komentáře. Děkujeme!