In-line brusle pomáhají při hubnutí

domovská stránka » In-line brusle pomáhají při hubnutí

Hubneme na in-line bruslích

Zázračné pilulky na hubnutí? Drastické diety? Složité počítání kalorií? Nudné pocení se v posilovně? Ne! Jestli chcete hubnout, jděte na to jinak! Začněte dělat něco, co vás bude bavit a tím pádem s tím hned po týdnu či dvou nepřestanete. Pořiďte si in-line brusle a spojte příjemné s užitečným.

 Výhody in-line bruslení:

  • Bruslení je aerobní aktivita, takže už po 20 minutách jízdy začíná vaše tělo spalovat tuky a tím pádem i hubnout.
  • Když si budete hlídat správnou tepovou frekvenci, budete spalovat stejně jako při běhu či při jízdě na kole.
  • Za hodiny jízdy na in-line bruslích můžete spálit až 2000 kJ. Samozřejmě záleží na to, jakým terénem a s jakým nasazením jedete :).
  • Při jízdě na in-line bruslích skvěle posilujete a tvarujete problematické partie - zadek a stehna.
  • Vzhledem k tomu, že při jízdě na inlajích musíte stale udržovat stabilitu, posilujete I řadu dalších svalů, například břišní či zádové.
  • Na in-line bruslích mohou jezdit i lidé s mírnou nadváhou, kteří by například při běhu zbytečně namáhali klouby.
  • Pokud máte problém s kotníky či s koleny a díky tomu nemůžete běhat, pak jsou pro vás in-line brusle tím pravým sportem.
  • I netrénovaní začátečníci mohou na in-line bruslích rychle získat skvělou kondici.

Jestli chcete na in-line bruslích opravdu spalovat a tím pádem i hubnout, musíte si udržovat správnou tepovou frekvenci, což je cca 60–65 % maximální tepové frekvence. Pokud máte pulsmetr, pak můžete svou tepovou frekvenci měřit přesně. Pokud ne, pak se můžete řídit tím, že při správné tepové frekvenci se mírně potíte a máte zrychlený dech. Neměli byste se ale příliš zadýchávat – můžete si cestou třeba zpívat, nebo si povídat s kamarádkou :).

Jízda na in-line bruslích ale nemá kladný vliv jen na vaši postavu. Při jízdě totiž posilujete i své srdce a oběhový systém. Zároveň si pohybem na čerstvém vzduchu pročistíte hlavu a zapomenete na většinu starostí. Ideální je jezdit s někým, nebo si na cestu můžete vzít sluchátka a poslouchat oblíbenou hudbu.

Při bruslení vždy používejte helmu a chrániče kolen, loktů i zápěstí!