In-line trasa okolo Bärwalder See

domovská stránka » In-line trasa okolo Bärwalder See

In-line trasa okolo Bärwalder See

Jezero Bärwalder See je největším jezerem Saska. Mezi in-line bruslaři je velmi oblíbené mimo jiné i proto, že ze všech Lužických jezer leží nejblíže ČR. Okruh okolo něj je pro in-line brusle naprosto perfektní a navíc se zde v letních měsících můžete vykoupat v čisté vodě na nádherně upravené písečné pláži.

Délka trasy: 22 km

Povrch: kvalitní asfalt, převážně rovinatý s několika mírnými sjezdy

Popis trasy: Zhruba 22 km dlouhý okruh je tvořen kvalitním asfaltem s šířkou přes 3m. Trasa je poměrně rovinatá, jen s několika mírnými sjezdy a stoupáními. Na trase je několik odpočívadel a stánků s občerstvením.

Okruh nabízí nádherné bruslení v malebné krajině na okraji biosférické rezervace, která kontrastuje s výhledem na chladící věže elektrárny Boxberg. Nedaleko Boxbergu byl vybudován ojedinělý projekt zvaný projekt Ucho Evropy (Das Ohr Europas). Replika lidského ucha má délku 350 m, šířku 250 m a výšku zhruba 18 m. Uvnitř je amfiteátr s 270 místy pro konání různých akcí.

Jezero nabízí kromě kvalitního terénu pro in line bruslení i mnoho dalších možností sportovního vyžití (surfing, jachting, skútry, vodní lyže) a koupání na nádherné pláži s čistou vodou.

Začátečníci, rodiny s dětmi
Okruh je poměrně dlouhý, ale jelikož je zde opravdu kvalitní asfalt a ne příliš výrazné sjezdy, zvládnou ho i méně zkušení in-line jezdci.

Občerstvení na trase
Přímo na trase je několik stánků s občerstvením, kde si můžete dát zmrzlinu, limonádu, pivo či v Německu velmi oblíbeného Radlera. Samozřejmě nechybějí ani wursty a další drobné občerstvení. Všude jsou lavičky, takže si zde můžete a chvíli odpočinout.

Příjezd a parkování
Okolo jezera je několik vyznačených parkovacích ploch, které jsou napojeny přímo na okruh kolem jezera. Například u městečka Uhyst, dále u Boxberg a u silnice směrem z Uhyst na Klitten. Parkoviště jsou placená, jsou zde parkovací automaty.

Webkamera v marině Klitten

Route 387 134 - powered by www.inlinemap.net
 
 
In-line trasa okolo Bärwalder See

Trasa ke stažení ve formátu GPX

název stáhnout
Bärwalder see stáhnout

Zvolte pravým tlačítkem myši "Uložit odkaz jako ..." a pojmenujte *.gpx.

12 Komentáře.

Síma
20.06.2016 16:06
Jedeme letos poprvé a zajímalo by mě jestli máte nějaký kempy na doporučení. Budeme přejíždět a plánujeme na In-line trase okolo Partwitzer See a Bärwalder See. Děkuji :)
Josef
28.04.2016 22:04
Lehce bych nesouhlasil s Romanem K. Porovnávat kvalitu vody a inline možnosti Barwalder a Mácháče dost dobře nelze (v neprospěch Mácháče). Ohledně krajiny naopak. Ale od Barwalderu lze jet na bruslích mnoha kilometrové trasy i okruhy (i dost přes 100km, Spremberg, Cottbus, Bad Muskau), třeba až (skoro) do Čech ( dojet k Nisa inline a po ní na jih). Ráj pro inlajnovou turistiku. Na kole jsou pěkné trasy po rybniční oblasti na jih a východ od Barwalder. Okruh kolem Barwalder je pěkný, ale trochu nuda.
Lužická jezera
13.07.2015 15:07
Ohledně přejiždění na parkovištích bohužel nemáme zkušenost. Kdyby měl někdo z návštěvníků našich stránek info, prosíme o komentář :)
Denisa
03.07.2015 08:07
Nádherné bruslení i koupání :-) Jen by mě zajímalo, jestli když zaplatím parkování na celý den, zda platí na všech parkovištích kolem jezera Barwalder see, nebo je nutné na každém parkovišti zaplatit parkovací lístek znovu. Občas potřebujeme kvůli dětem přejíždět. Děkuji D.
Roman Konopásek
16.06.2015 11:06
Bruslení užasné, když jsme bydleli v Bautzen byli jsme tu každý víkend. Trasa se každý pátek "zametá"...jinak okolí katastrofa. Plaže jsou ok, okolo jezera se pořád pracuje. Jakmile člověk vyjede lehce mimo, Uhyst - zámek, ...., připadá si jak ve filmu po válce, typické DDR vesnice. A samotná oblast okolo je poddolovaná, takže nedoporučuju jít k jezeru jinudy než značenými přístupovými cestami, všude mimo jsou cedulky se zákazem vstupu. Jedná se o bývalý povrchový lom, těžba uhlí, v okolí byli stacionovány ruská vojska (základny s atom. zbraněmi). Jezero máme rádi, ale Doksy, nebo jiná opravdu přírodní koupaliště v Čechách jsou přirozenější a hezčí. Jediná opravdu pozitivní je inline trasa okolo, takže parkrát objet a rychle pryč odsud..můj názor :)
Josef
10.03.2015 22:03
Nový kemp u pláže Boxberg zatím nevypadá uplně hotový, nicméně je již inzerovaný na WEBu, že od 1.4. .... snad to není Apríl. http://www.lausitzerseenland.de/de/aktuelles/aktuelle-meldungen/artikel-neuer-campingplatz-sternencamp-am-baerwalder-see.html
michal
25.08.2014 09:08
Pěkná dráha, super bruslení. Jel jsem to včera (24.8.) , kdy bylo 14°C a větrno, takže na koupání ani pomyšlení, ale i tak jsem si to užil. Pokud se to jede z Borxbergu doleva, tak se ty zmiňované sjezdy v popisu mění ve stoupání a je to na pohodu. S horším značením na 2 rozcestích souhlasím. 1x jsem se vracel asi 100m a pak u výpusti jsem to vzal zkratkou přes most (cca 1km kratší), ale aspoň jsem nezmokl. Míjel jsem tam jednu skupinku od "nás", paní chtěla hodit tažné lano (tak se ozvěte, kdo jste to byl).
off
20.06.2014 08:06
Naprosto dokonalé bruslení (jen trochu zmatečné značení kolem areálu v Borxbergu). Největší problém je placení za parkování - platí se v automatech, které žerou pouze mince. Placené parkování je od 9 do 21 hod. a ještě ve 20:30 tam objížděl místní kontrolor a zkoumal lístky. Hodinu lze stát zadarmo na odstavné ploše u příjezdové trasy (nutné mít parkovací hodiny, i když my jsme jen na kus papíru napsali čas a prošlo to).
Monika Kalivodová
19.02.2014 00:02
Byli jsme tu loni, opravdu super bruslení i koupání. Dali jsme to hned dvakrát za sebou a musím říct, že to bylo úžasné. Letos se chystáme s prckem a kočárkem:-) a podle vašich info i možná přespíme v kempu, jelikož jsme z Jizerek a je škoda nevyužít celého víkendu ( pokud nám bude přát počasí). Monika
Josef
01.02.2014 00:02
Na Lužických jezerech bruslím přes zimu na inlajnech docela často, stačí obleva - pár dní bez srážek, resp. pěkný, zimní slunečný den s trochou větru a okruhy kolem jezer oschnou. Většinou jsou i čisté - málokde vedou přes lesy z opadavých stromů. Třeba v sobotu před 14 dny bylo u Barwalderu hned několik partiček bruslařů, i z Česka. Chce to jen dobrý odhad podmínek - na to se hodí WEBkamery.
Šárka
27.01.2014 21:01
Bruslit na Vánoce, to se hned tak nepoštěstí... :) Díky za info o kempu, to bude prima, jestli to do letní sezóny stihnou! Už aby to bylo :)
Josef
26.01.2014 22:01
Byl jsem tu zabruslit na Vánoce a na světě je další dobrá zpráva, přímo u pláže v Boxbergu se staví kemp. V lednu po pár týdnech výrazný pokrok ve stavbě, takže oni to snad stihnou do léta. Hned vedle staví restauraci, ... Pokud chcete vidět na počasí u jezera, koukněte na WEBkameru přímo v maríně Klitten http://www.marina-klitten.de/Webcam_Marina.html. Na parkovištích mimo sezónu automaty demontují, jinak tuším 5E/den/auto.
Přidat komentář
Jsme rádi, že jste se rozhodli přidat komentář k tomuto článku. Prosíme, nevkládejte spamy či odkazy na jiné webové stránky. Takovéto komentáře budou smazány. Těšíme se na vaše podnětné a přínosné komentáře. Děkujeme!