In-line trasa okolo Bärwalder See

domovská stránka » In-line trasa okolo Bärwalder See

In-line trasa okolo Bärwalder See

Jezero Bärwalder See je největším jezerem Saska. Mezi in-line bruslaři je velmi oblíbené mimo jiné i proto, že ze všech Lužických jezer leží nejblíže ČR. Okruh okolo něj je pro in-line brusle naprosto perfektní a navíc se zde v letních měsících můžete vykoupat v čisté vodě na nádherně upravené písečné pláži.

Délka trasy: 22 km

Povrch: kvalitní asfalt, převážně rovinatý s několika mírnými sjezdy

Popis trasy: Zhruba 22 km dlouhý okruh je tvořen kvalitním asfaltem s šířkou přes 3m. Trasa je poměrně rovinatá, jen s několika mírnými sjezdy a stoupáními. Na trase je několik odpočívadel a stánků s občerstvením.

Okruh nabízí nádherné bruslení v malebné krajině na okraji biosférické rezervace, která kontrastuje s výhledem na chladící věže elektrárny Boxberg. Nedaleko Boxbergu byl vybudován ojedinělý projekt zvaný projekt Ucho Evropy (Das Ohr Europas). Replika lidského ucha má délku 350 m, šířku 250 m a výšku zhruba 18 m. Uvnitř je amfiteátr s 270 místy pro konání různých akcí.

Jezero nabízí kromě kvalitního terénu pro in line bruslení i mnoho dalších možností sportovního vyžití (surfing, jachting, skútry, vodní lyže) a koupání na nádherné pláži s čistou vodou.

Začátečníci, rodiny s dětmi
Okruh je poměrně dlouhý, ale jelikož je zde opravdu kvalitní asfalt a ne příliš výrazné sjezdy, zvládnou ho i méně zkušení in-line jezdci.

Občerstvení na trase
Přímo na trase je několik stánků s občerstvením, kde si můžete dát zmrzlinu, limonádu, pivo či v Německu velmi oblíbeného Radlera. Samozřejmě nechybějí ani wursty a další drobné občerstvení. Všude jsou lavičky, takže si zde můžete a chvíli odpočinout.

Příjezd a parkování
Okolo jezera je několik vyznačených parkovacích ploch, které jsou napojeny přímo na okruh kolem jezera. Například u městečka Uhyst, dále u Boxberg a u silnice směrem z Uhyst na Klitten. Parkoviště jsou placená, jsou zde parkovací automaty.

Webkamera v marině Klitten

Route 387 134 - powered by www.inlinemap.net
 
 
In-line trasa okolo Bärwalder See

Trasa ke stažení ve formátu GPX

název stáhnout
Bärwalder see stáhnout

Zvolte pravým tlačítkem myši "Uložit odkaz jako ..." a pojmenujte *.gpx.