In-line trasa okolo Geierswalder See

domovská stránka » In-line trasa okolo Geierswalder See

In-line trasa okolo Geierswalder See

16 km dlouhá trasa pro inline brusle vede okolo jezera Geierswalder See, které je nepsaným centrem západní části Lužických jezer. Trasa se dá na několika místech napojit na ostatní trasy, které vás dovedou k dalším jezerům.

Aktualizace: květen 2015

Délka trasy: 16 km

Povrch: Většina trasy má nový hladký asfalt, v lesním úseku u letiště nedaleko Kleinkoschen je asfalt trochu hrubší.

Popis trasy: Od parkoviště u kempu v Geierswalde se vydáme po směru hodinových ručiček (tedy doleva podél jezera). Jedeme kolem stánků s občerstvením, mezi domky a po zhruba 1,5 km přijedeme na rozcestí. Zde se je zajímavá budova ve tvaru majáku, kde se můžete zastavit výbornou zmrzlinu či jiné občerstvení. Za majákem se dáme doprava, kolem mola a půjčovny vodních lyží skútrů. Po zhruba 3,5 km přijedeme ke Koschener kanálu, který propojuje jezera Geierswalder See a Senftenberger See. Zde se můžeme zajet podívat ke zdymadlu, kde nejen děti, ale i dospělí rádi pozorují lodě a čluny, jak překonávají výškový rozdíl mezi hladinami obou jezer.

Od zdymadla pokračujeme kousek rovně a poté odbočíme doprava směrem na městečko Kleinkoschen. To projedeme v podstatě rovně a zhruba po jednom kilometru se opět ocitneme v lese. Po pravé straně mineme malé sportovní letiště a po zhruba 3 km dojedeme k Sornoer kanálu, který spojuje Geierswalder See a Sedlitzer See. Těsně před kanálem je na levé straně kiosek s občerstvením a architektonicky zajímavá rozhledna, na kterou stojí zato vystoupat. Poskytne nám výhled na Partwitzer, Geierswalder i Sedlitzer See.

Dále pokračujeme necelý 1 km na rozcestí, kde se dáme doprava. (Rovně bychom pokračovali na okruh okolo Partwitzer See). Ještě chvíli jedeme lesem a poté se přiblížíme k Partwitzer See, po jehož břehu pokračujeme až k Barbara kanálu. Ten spojuje Partwitzer see s Geierswalder See. Pěkný výhled na obě jezera je z nedaleké vyhlídky. Na ní se nachází i soubor zajímavých artefaktů a je zde i nově vybudované odpočívadlo. Trasa dále pokračuje loukami a lesem a po zhruba 3 km nás dovede zpět do výchozího bodu, do kempu u Geierswalder See.

Začátečníci, rodiny s dětmi
Tento okruh je v podstatě celý rovinatý, takže jej bez větších problémů zvládnou i začínající in line bruslaři či rodiny s dětmi.

Občerstvení na trase
Zhruba v polovině trasy, u rozhledny u Sornoer kanálu je stánek se základním občerstvením (pivo, limo, zmrzlina, párek v rohlíku…). Nově se prodává očerstvení i u letiště za vesničkou Kleinkoschen.

Příjezd a parkování
Rozsáhlé parkoviště je hned u kempu v Geierswalde, na trasu můžete nastoupit přímo zde. Parkoviště je placené, jsou zde parkovací automaty.

Webkamera na pláži u Geierswalder See

Route 327 112 - powered by www.inlinemap.net
 
 
In-line trasa okolo Geierswalder See

Trasa ke stažení ve formátu GPX

název stáhnout
Geierswalder see stáhnout

Zvolte pravým tlačítkem myši "Uložit odkaz jako ..." a pojmenujte *.gpx.

8 Komentáře.

Petr
30.08.2016 20:08
Konec srpna 2016 - Ideální trasa pro začátečníky bez jakýchkoliv záludností. Jen ten cca kilometr u letiště (jak už zaznělo) je trochu horší, ale stále o dost lepší než na nějakých místech na trase v Modřanech. Jediná nevýhoda je, že je docela krátký, tak si ho můžete dát víckrát a nebo kombinovat s ostatními jezery.
Petr
30.08.2016 20:08
Konec srpna 2016 - Ideální trasa pro začátečníky bez jakýchkoliv záludností. Jen ten cca kilometr u letiště (jak už zaznělo) je trochu horší, ale stále o dost lepší než na nějakých místech na trase v Modřanech. Jediná nevýhoda je, že je docela krátký, tak si ho můžete dát víckrát a nebo kombinovat s ostatními jezery.
Honza
19.07.2016 09:07
O minulém víkendu jsem to jel, ale obráceně než je to v popisu. Asfalt okolo sportovního letiště je trochu hrubší, ale dá se to. Jinak super, dokonce jsem si to dal dvakrát. Příště budu objevovat další trasy. Možná si příště vezmu kolo, abych trasy projel a věděl, co mě na bruslích bude čekat. Překvapilo mě, že Němci nevozí, žádné chrániče a ani přilbu. Koupání bylo také super.
Michal
18.07.2016 12:07
Ahoj, potvrzuji luxusní povrchy a celkovou průjezdnost trasy v červenci 2016. Pláž u Geierswalde pak poskytuje skvělou možnost odpočinku. Krásná projížďka na bruslích i kole. Snad jen ta silnice za Klainkoschenem je drobátku hrubší, ale nic co by se nedalo i na standardních kolečkách projet.
Lužická jezera
03.03.2014 17:03
Trasa už je vyasfaltovaná celá. Jede se po mostě přes nově vybudovaný průplav, okolo zdymadel. V těchto místech se dá také napojit na trasu okolo Senftenberger See.
Miki
02.03.2014 18:03
Už je ta trasa celá vyasfaltovaná? Byli jsme tam loni na jaře a na kusu trasy ještě asfalt nebyl. Muselo se to přecházet po štěrku.
Šárka
27.01.2014 21:01
Díky za odkaz na webkameru. Přidali jsme ho do textu, protože v komentářích nejsou odkazy aktivní...
Josef
26.01.2014 22:01
WEB kamera přímo u jezera http://onlineshop-renner.de/wassersport/
Přidat komentář
Jsme rádi, že jste se rozhodli přidat komentář k tomuto článku. Prosíme, nevkládejte spamy či odkazy na jiné webové stránky. Takovéto komentáře budou smazány. Těšíme se na vaše podnětné a přínosné komentáře. Děkujeme!