In-line trasa okolo Geierswalder See

domovská stránka » In-line trasa okolo Geierswalder See

In-line trasa okolo Geierswalder See

16 km dlouhá trasa pro inline brusle vede okolo jezera Geierswalder See, které je nepsaným centrem západní části Lužických jezer. Trasa se dá na několika místech napojit na ostatní trasy, které vás dovedou k dalším jezerům.

Délka trasy: 16 km

Povrch: Většina trasy má nový hladký asfalt, v lesním úseku u letiště nedaleko Kleinkoschen je asfalt trochu hrubší.

Popis trasy: Od parkoviště u kempu v Geierswalde se vydáme po směru hodinových ručiček (tedy doleva podél jezera). Jedeme kolem stánků s občerstvením, mezi domky a po zhruba 1,5 km přijedeme na rozcestí. Zde se je zajímavá budova ve tvaru majáku, kde se můžete zastavit výbornou zmrzlinu či jiné občerstvení. Za majákem se dáme doprava, kolem mola a půjčovny vodních lyží skútrů. Po zhruba 3,5 km přijedeme ke Koschener kanálu, který propojuje jezera Geierswalder See a Senftenberger See. Zde se můžeme zajet podívat ke zdymadlu, kde nejen děti, ale i dospělí rádi pozorují lodě a čluny, jak překonávají výškový rozdíl mezi hladinami obou jezer.

Od zdymadla pokračujeme kousek rovně a poté odbočíme doprava směrem na městečko Kleinkoschen. To projedeme v podstatě rovně a zhruba po jednom kilometru se opět ocitneme v lese. Po pravé straně mineme malé sportovní letiště a po zhruba 3 km dojedeme k Sornoer kanálu, který spojuje Geierswalder See a Sedlitzer See. Těsně před kanálem je na levé straně kiosek s občerstvením a architektonicky zajímavá rozhledna, na kterou stojí zato vystoupat. Poskytne nám výhled na Partwitzer, Geierswalder i Sedlitzer See.

Dále pokračujeme necelý 1 km na rozcestí, kde se dáme doprava. (Rovně bychom pokračovali na okruh okolo Partwitzer See). Ještě chvíli jedeme lesem a poté se přiblížíme k Partwitzer See, po jehož břehu pokračujeme až k Barbara kanálu. Ten spojuje Partwitzer see s Geierswalder See. Pěkný výhled na obě jezera je z nedaleké vyhlídky. Na ní se nachází i soubor zajímavých artefaktů a je zde i nově vybudované odpočívadlo. Trasa dále pokračuje loukami a lesem a po zhruba 3 km nás dovede zpět do výchozího bodu, do kempu u Geierswalder See.

Začátečníci, rodiny s dětmi
Tento okruh je v podstatě celý rovinatý, takže jej bez větších problémů zvládnou i začínající in line bruslaři či rodiny s dětmi.

Občerstvení na trase
Zhruba v polovině trasy, u rozhledny u Sornoer kanálu je stánek se základním občerstvením (pivo, limo, zmrzlina, párek v rohlíku…). Nově se prodává očerstvení i u letiště za vesničkou Kleinkoschen.

Příjezd a parkování
Rozsáhlé parkoviště je hned u kempu v Geierswalde, na trasu můžete nastoupit přímo zde. Parkoviště je placené, jsou zde parkovací automaty.

Webkamera na pláži u Geierswalder See

Route 327 112 - powered by www.inlinemap.net
 
 
In-line trasa okolo Geierswalder See

Trasa ke stažení ve formátu GPX

název stáhnout
Geierswalder see stáhnout

Zvolte pravým tlačítkem myši "Uložit odkaz jako ..." a pojmenujte *.gpx.