In-line trasa okolo Geierswalder See a Sedlitzer See

domovská stránka » In-line trasa okolo Geierswalder See a Sedlitzer See

In-line trasa okolo Geierswalder See a Sedlitzer See

Jestliže si chcete dát trochu do těla, můžete se vydat na trasu kolem dvou jezer – Geierswalde See a Sedlitzer See. Trasa je to velmi příjemná, vede hlavně loukami a lesy podél jezer, ale částečně je nutno projet i okrajem města Senftenberg. Proto ji nedoporučujeme začátečníkům.

Délka trasy: 37 km

Povrch: Velká část trasy hladký asfalt, je nutno projet okrajem města Senftenberg – chodníky, zámková dlažba.

Popis trasy: Trasa začíná u parkoviště u kempu v Geierswalde. Okolo jezera se vydáme proti směru hodinových ručiček. Nejprve jedeme lesem, poté mezi loukami, po levé straně máme Geierswalder See a po pravé Partwitzer See. Zhruba po 3 km přijedeme k Barbara kanálu, který obě jezera spojuje. Nad kanálem je vyhlídka, ze které je pěkný výhled na obě jezera a je zde i nově vybudované odpočívadlo. Dále pokračujeme krásným úsekem podél Partwitzer See až přijedeme na rozcestí, kde se dáme doprava. Po výjezdu z lesa budeme mít po pravé straně Partwitzer See a po levé straně se nám objeví Sedlitzer See. Tato jezera spojuje Rosendorfer kanál. Od tohoto kanálu pokračujeme zhruba 2 km k dalšímu rozcestí, kde se dáme směrem doleva a po pár desítkách metrů opět doleva. Po zhruba 500 metrech dojedeme k pěknému vyhlídkovému místu na jezero, kde dříve býval stánek s občerstvením. Ten je bohužel pro zrušen, ale je zde ukazatel na zhruba 150 m vzdálené občerstvení ve vesničce Lieske.

Od vyhlídkového místa pokračujeme ještě asi 5 km podél jezera Sedlitzer See, až dojedeme k mostu přes nově vybudovaný kanál. Za mostem nás trasa dál vede podél jezera Sedlitzer See až k vyhlídkovému místu a poté do lesa. Zde se trasa stáčí prudce doprava a vede nás do vesničky Sedlitz. V ní se držíme směrem doleva a u fotbalového hřiště odbočme doleva, směrem k jízdárně. Za ní se dáme lehce doprava a pokračujeme až k městu Senftenberg. Jeho okrajem se dostaneme k hlavní silnici, podél které vede cyklostezka do městečka Kleinkoschen. Zde se dáme doleva a první odbočkou hned zase doprava. Podél říčky Schwarze Elster dojedeme ke zdymadlu na nově vybudovaném kanálu spojujícím Senftenberger See a Geierswalder See.  Od zdymadla pokračujeme podél Geierswalder See až do přístavu, kde se stočíme doleva a po necelých dvou kilometrech přijíždíme do cíle.

Občerstvení na trase
Na to, jak je trasa dlouhá, na ní není moc možností občerstvení a proto doporučujeme vybavit se zásobami jídla a pití. Pokud by na vás přišla krize, pak byste si museli v Senftenbergu „odskočit“ z trasy k nějakému obchůdku či ke stánku s občerstvením, které jsou na břehu jezera Senftenberger see. Další občerstvení jsou až na břehu jezera Geierswalder See.

Příjezd a parkování
Rozsáhlé parkoviště je hned u kempu, na trasu můžete nastoupit přímo zde. Parkoviště je placené, jsou zde parkovací automaty.

 

Route 445 125 - powered by www.inlinemap.net
 
 
 
In-line trasa okolo Geierswalder See a Sedlitzer See

Trasa ke stažení ve formátu GPX

název stáhnout
Trasa okolo Geierswalder see a Sedlitzer see stáhnout

Zvolte pravým tlačítkem myši "Uložit odkaz jako ..." a pojmenujte *.gpx.