In-line trasa okolo Geierswalder See a Sedlitzer See

domovská stránka » In-line trasa okolo Geierswalder See a Sedlitzer See

In-line trasa okolo Geierswalder See a Sedlitzer See

Jestliže si chcete dát trochu do těla, můžete se vydat na trasu kolem dvou jezer – Geierswalde See a Sedlitzer See. Trasa je to velmi příjemná, vede hlavně loukami a lesy podél jezer, ale částečně je nutno projet i okrajem města Senftenberg. Proto ji nedoporučujeme začátečníkům.

Aktualizace: květen 2015

Délka trasy: 37 km

Povrch: Velká část trasy hladký asfalt, je nutno projet okrajem města Senftenberg – chodníky, zámková dlažba.

Popis trasy: Trasa začíná u parkoviště u kempu v Geierswalde. Okolo jezera se vydáme proti směru hodinových ručiček. Nejprve jedeme lesem, poté mezi loukami, po levé straně máme Geierswalder See a po pravé Partwitzer See. Zhruba po 3 km přijedeme k Barbara kanálu, který obě jezera spojuje. Nad kanálem je vyhlídka, ze které je pěkný výhled na obě jezera a je zde i nově vybudované odpočívadlo. Dále pokračujeme krásným úsekem podél Partwitzer See až přijedeme na rozcestí, kde se dáme doprava. Po výjezdu z lesa budeme mít po pravé straně Partwitzer See a po levé straně se nám objeví Sedlitzer See. Tato jezera spojuje Rosendorfer kanál. Od tohoto kanálu pokračujeme zhruba 2 km k dalšímu rozcestí, kde se dáme směrem doleva a po pár desítkách metrů opět doleva. Po zhruba 500 metrech dojedeme k pěknému vyhlídkovému místu na jezero, kde dříve býval stánek s občerstvením. Ten je bohužel pro sezónu 2015 zrušen, ale je zde ukazatel na zhruba 150 m vzdálené občerstvení ve vesničce Lieske.

Od stánku s občerstvením pokračujeme ještě asi 5 km podél jezera Sedlitzer See, až dojedeme k mostu přes nově vybudovaný kanál. Za mostem nás trasa dál vede podél jezera Sedlitzer See až k vyhlídkovému místu a poté do lesa. Zde se trasa stáčí prudce doprava a vede nás do vesničky Sedlitz. V ní se držíme směrem doleva a u fotbalového hřiště odbočme doleva, směrem k jízdárně. Za ní se dáme lehce doprava a pokračujeme až k městu Senftenberg. Jeho okrajem se dostaneme k hlavní silnici, podél které vede cyklostezka do městečka Kleinkoschen. Zde se dáme doleva a první odbočkou hned zase doprava. Podél říčky Schwarze Elster dojedeme ke zdymadlu na nově vybudovaném kanálu spojujícím Senftenberger See a Geierswalder See.  Od zdymadla pokračujeme podél Geierswalder See až do přístavu, kde se stočíme doleva a po necelých dvou kilometrech přijíždíme do cíle.

Občerstvení na trase
Na to, jak je trasa dlouhá, na ní není moc možností občerstvení a proto doporučujeme vybavit se zásobami jídla a pití. Pokud by na vás přišla krize, pak byste si museli v Senftenbergu „odskočit“ z trasy k nějakému obchůdku či ke stánku s občerstvením, které jsou na břehu jezera Senftenberger see. Další občerstvení jsou až na břehu jezera Geierswalder See.

Příjezd a parkování
Rozsáhlé parkoviště je hned u kempu, na trasu můžete nastoupit přímo zde. Parkoviště je placené, jsou zde parkovací automaty.

 

Route 445 125 - powered by www.inlinemap.net
 
 
 
In-line trasa okolo Geierswalder See a Sedlitzer See

Trasa ke stažení ve formátu GPX

název stáhnout
Trasa okolo Geierswalder see a Sedlitzer see stáhnout

Zvolte pravým tlačítkem myši "Uložit odkaz jako ..." a pojmenujte *.gpx.

7 Komentáře.

Michal
18.07.2016 12:07
Ahoj, potvrzuji luxusní průjezdnost v červenci 2016. Doplním jen pár drobností: - občerstvení jsou i v prvním prázdninovém týdnu problém, stánky s občerstvením jsou naprosto výjimečné - vždy sebou vozte dostatek vlastní vody - Sedlitz měl ve středu všechny obchody zavřené, nebyli jsme tam schopni ani doplnit vodu - cesta ze Sedlitzu do Senftenbergu měla na začátku dost špatnou kvalitu a po cestě jsme v jedné zatáčce po malém sjezdu narazili na písek a štěrk přes stezku (těsně u Senftenbergu) - obecně platí že prakticky všechna města mají cyklostezky dlážděné a obzvlášť v zatáčkách, kde skládají dlažbu ve směru jízdy, je to dost peklo - když jsme jezdili sami dospělí, radši jsme sjížděli na silnice, když byly prakticky bez provozu :(
Lužická jezera
30.08.2014 22:08
Ano, trasa se opravdu dá kombinovat i se Senftenberger See, ale povrch je tam skutečně místy problematický... Kanály už jsou hotové všechny, takže na trase už nejsou žádné překážky... :) S občerstvením je to u Lužických jezer problém obecně - když už stánky jsou, tak mají otevírací dobu "jak se jim zachce", takže i teď, v posledním prázdninovém týdnu, jsme se setkali se zavřenými stánky (např. u Lieske). Jistotou bývají stánky v Geierswalde a obvykle i stánek u rozhledny, i když i tam je to s otazníkem... :) Takže vždy doporučujeme vzít s sebou dostatek pití (a jídla :))
Martin
24.08.2014 12:08
Ahoj, právě jsme se vrátili z inlinování: projeli jsme právě tuto trasu, ale my si ji navíc dali i kolem Sentftenberg see - celkem 51km. Vyjeli jsme od Sentftenbergu proti směru hodinových ručiček. Všechny kanály (tedy pro inlinové potřeby) jsou dobudované, takže nikde nemusíte sundávat brusle. Jih se nám zdál dobře vybavený z hlediska občerstvení, poslední jsme ovšem viděli u majáku v Geirswalde. Dále na sever už nic, leda že byste zajeli do vesničky Lieske nebo pak až v Sedlitz. Proto bych doporučil jet opačným směrem, kdy vypotřebujete své zásoby a pak si někde zastavíte. Úsek od Lieske do Siedlitz se mi zdále nejvíce nudný. Jinak to byl skvělý výlet. Kupodivu nejhorší povrch je v Sentftenbergu, kde je několik úseků zámkové dlažby a dokonce musíte i šlapat okolo kočičích hlav. Naše trasa zde: http://www.inlinemap.net/cs/route/2769881-senftenberg-see-geierswalder-see-a-sedlitzer-see/#/z11/51.52477,14.05652/terrain (kdyžtak se ptejte)
Lužická jezera
25.07.2014 21:07
Osobně jsme to projet nebyli, ale u trasy okolo Sedlitzer See psala Lenka: "Kanál už je hotov, inline stezka bez problémů průjezdná :-) Jen cca 1 km za kanálem (u rozcestí s památníkem těžby) je třeba vjet do zákazu vstupu a pokračovat po asfaltu do Sedlitz, aby se nemuselo po šotolinové cestě." Zaručené info přímo z terénu budeme mít na konci srpna :).
Josef
24.07.2014 22:07
Nějak jsem z toho článku v odkazu nepochopil, že by uvedený úsek byl pro bruslaře průjezdný. Má někdo osobní zkušenost ? Tyhle kanály se i Německu obvykle budují několik let.
Tereza Vítková
12.07.2014 13:07
Ano, už je to otevřené: http://www.novinky.cz/cestovani/nemecko/341042-cyklistika-s-vyhledem-na-jezera-v-luzicke-jezerni-krajine.html
Ondřej
27.06.2014 15:06
Dá se již projet z Lieske do Siedlitz? je kanál hotový? Děkuji
Přidat komentář
Jsme rádi, že jste se rozhodli přidat komentář k tomuto článku. Prosíme, nevkládejte spamy či odkazy na jiné webové stránky. Takovéto komentáře budou smazány. Těšíme se na vaše podnětné a přínosné komentáře. Děkujeme!