In-line trasa okolo Partwitzer See

domovská stránka » In-line trasa okolo Partwitzer See

In-line trasa okolo Partwitzer See

22 km dlouhý okruh patří mezi nejvyhledávanější v oblasti Lužických jezer. Mimo jiné se zde jezdí i známý in line závod Lužická stovka. Je to okruh bez průjezdu městy a bez kritických míst, stoupání a klesání jen velmi mírné.

Délka trasy: 22 km

Povrch: Nový kvalitní asfalt, převážně rovina s jen krátkými mírnými sjezdy.

Popis trasy: Z pohledu inlajn bruslí se jedná o jeden z nejlepších jezerních okruhů v této oblasti. Asfalt má po téměř celém okruhu šířku 3-6 m, jeho délka je 22 km. Cestou si ale můžete udělat malou odbočku k příjemné restauraci v Klein Partwitz či do vesnice Lieske, kde je možnost občerstvení. Obě zajížďky jsou zhruba 500 m.

Parkování je nejlepší u kempu v Geierswalde. Odtud se vydáme směrem k hlavní silnici, ale ještě před ní, na první odbočce zahneme doleva, do lesíka (je zde informační cedule s mapou celé oblasti). Lesem pojedeme zhruba 2 km až k vyhlídce na Partwitzer See. Odtud sjedeme mírným sjezdem, na konci to stočíme prudce doleva a zase vystoupáme nahoru. Zde pokračujeme směrem doleva, přes most přes vodu. Za mostem jedeme stále rovně, podél jezera a pak mezi domky vesničky Klein Partwitz. Za nimi je odpočívadlo, u kterého se nachází gril. Pokud byste si s sebou vzali svoje buřtíky, můžete si je zde opéct. Z odpočívadla pokračujeme rovně a po zhruba 1 km se po průjezdu lesem opět přiblížíme k jezeru. Po pravé straně se na louce nachází infocentrum a stánek s občerstvením - pivo, klobásky a zmrzlina. Je zde příjemné posezení s krásným výhledem na jezero.

Trasa pokračuje velmi pěkným úsekem podél Partwitzer See a poté loukami a lesem. Po výjezdu z lesa přijedeme na rozcestí (jezero, které se před námi objeví, se jmenuje Sedlitzer See). Pokud máte chuť na malé občerstvení, dejte se doprava směrem na Lieske a po pár metrech odbočte doleva. Po zhruba 500 metrech dojedete k pěknému vyhlídkovému místu na jezero, kde dříve býval stánek s občerstvením. Ten je bohužel zrušený, ale je zde ukazatel na zhruba 150 m vzdálené občerstvení ve vesničce Lieske.

Jestliže se vám nechce zajíždět ke stánku občerstvením, dejte se na rozcestí doleva, směrem na Rosendorfer kanál, který spojuje Partwitzer See se Sedlitzer See. Je odtud krásný výhled do okolí.

Po několika dalších kilometrech přijedeme k rozcestí, odkud trasa pokračuje doleva. Můžete si ale udělat zhruba půl kilometrovou zajížďku k Sornoer kanalu (z rozcestí rovně), kde je kiosek s občerstvením a architektonicky zajímavá rozhledna, na kterou stojí zato vystoupat. Poskytne vám výhled na Partwitzer See, Geierswalder See i Sedlitzer See. Od rozhledny se vrátíme na rozcestí a pokračujeme v původní trase. Chvíli pojedeme lesem a poté se opět přiblížíme k Partwitzer See, podél nějž dojedeme k Barbara kanálu (spojuje Partwitzer See s Geierswalder See). Za kanálem vyjedeme kousek do kopce – je odtud pěkný výhled na obě jezera. Dále pokračujeme rovně mezi loukami a poté lesem. Po zhruba 3 km dojedeme do výchozího bodu, do kempu u Geierswalder See.

Začátečníci, rodiny s dětmi
Tento okruh je až na jeden sjezd a stoupání na začátku trasy téměř v rovině a proto jej bez větších problémů zvládnou i začínající in-line bruslaři či rodiny s dětmi. Ty navíc mohou zkombinovat inline brusle s jízdou na kole - 22 km v naprosté rovině po kvalitním asfaltu hravě zvládnou i menší děti.

Občerstvení na trase
Přímo na trase je jeden stánek – za vesničkou Klein Partwitz. K dalším dvěma stánkům s občerstvením si můžete udělat krátké odbočky, vždy zhruba 500 metrů.

Příjezd a parkování
Rozsáhlé parkoviště je hned u kempu v Geierswalde, na trasu můžete nastoupit přímo zde. Parkoviště je placené, jsou zde parkovací automaty.

Route 438 020 - powered by www.inlinemap.net
 
 
In-line trasa okolo Partwitzer See
Trasa ke stažení ve formátu GPX
název stáhnout
Partwitzer see stáhnout

Zvolte pravým tlačítkem myši "Uložit odkaz jako ..." a pojmenujte *.gpx.