In-line trasa okolo Scheibe See

domovská stránka » In-line trasa okolo Scheibe See

In-line trasa okolo Scheibe See

Jezero Scheibe See se nachází východně od města Hoyerswerda. Okruh kolem tohoto jezera je zhruba 13 km dlouhý, mírně zvlněný, ale bez nebezpečných sjezdů. Cesta na in-line bruslích příjemně ubíhá, takže se ani nenadějete a jezero máte objeté. Pokud byste si chtěli okruh prodloužit, můžete ho spojit například s jezerem Bernstein See.  

Délka trasy: 13 km

Povrch: Trasa má pěkný hladký asfalt, je mírně zvlněná.

Popis trasy: Okruh můžeme začít například na parkovišti mezi městy Hoyerswerda a Riegel. Ještě než nazujeme in-line brusle, doporučujeme se zajít podívat na pár metrů vzdálenou vyhlídku na jezero, abychom věděli, co nás čeká… :). Poté můžeme vyrazit na okruh. Vydáme se směrem doleva, okolo jezera proti směru hodinových ručiček. Zhruba po 4 km je odbočka doprava - na Dreiweiberner See, které je vzdálené necelých 5 km. Můžeme si k němu zajet, nicméně spojovací trasa vede přes obec Weisskollm (částečně po zámkovce) a kus po silnici, takže nedoporučujeme pro in-line začátečníky. Pokud si chceme užívat pohodovou jízdu, zůstaneme na původní trase okolo Scheibe See.

Na severním břehu tohoto jezera projíždíme okolo větrných elektráren, které jsou jen kousek vedle nás. Jsou zde také dvě odbočky doprava, které by nás dovedly k jezeru Bernstein See. Jestliže si nechceme zajíždět, pokračujeme rovně podél jezera. Po zhruba 2 km se trasa začne stáčet doleva a po západním břehu nás dovede zpět na místo, odkud jsme vyrazili.

Příjezd a parkování
Příjezd autem směrem od města Hoyerswerda na vesnici Riegel. Po výjezdu z Hoyerswerdy je odbočka doleva k jakési továrně a asi 1 km za ní je další odbočka doleva, která nás dovede k malému parkovišti. In-line trasa začíná přímo od něj. Můžete zaparkovat i v obci Riegel či na severním břehu u obce Burg.

 

Route 2 314 896 - powered by www.inlinemap.net
 
 
In-line trasa okolo Scheibe See
Trasa ke stažení ve formátu GPX
název stáhnout
Scheibe see stáhnout

Zvolte pravým tlačítkem myši "Uložit odkaz jako ..." a pojmenujte *.gpx.