In-line trasa podél Berzdorfer See

domovská stránka » In-line trasa podél Berzdorfer See

In-line trasa podél Berzdorfer See

Berzdorfer See je ze všech Lužických jezer úplně nejblíže ČR. Nachází se nedaleko města Görlitz. Jeho jedinou nevýhodou je, že asfaltová trasa vhodná pro in-line brusle bohužel nevede okolo celého jezera. Nedá se tedy jet jako okruh.

Aktualizace: květen 2015

Délka trasy: 26 km (13 km tam a 13 km zpět)

Povrch: Většina trasy má nový hladký asfalt, v jednom místě je ale bohužel přerušena a člověk musí překonat pár metrů nezpevněným terénem.

Popis trasy: Na trasu můžete nastoupit na několika místech na jižním či východním břehu, kde jsou příjezdové cesty a možnosti parkování. Na úrovni městečka Tauchitz je trasa v jednom místě přerušena a je nutno překonat pár nepříjemných metrů dolů a zase nahoru. Směrem na západ od tohoto přerušení ale pokračuje krásný usek, který nás dovede k velmi pěkné pláži táhnoucí se podél zátoky. Jsou zde i stánky s občerstvením. Za pláží se dá pokračovat ještě asi 1 km a pak asfalt bohužel končí. Nicméně, je zde lavička, takže si zde můžeme chvíli odpočinout a pokračovat zpět. 

Východním směrem od onoho přerušeného místa na trase projedeme podél zátoky s přístavištěm a pomalu se dostaneme na východní břeh jezera. Čeká nás krásný rovný úsek a po necelých pěti kilometrech přijedeme k další pláži, kde jsou opět stánky s občerstvením. Kousek musíme přejet pro hrbolatějším asfaltu, ale na severním břehu už se zase dostáváme na krásný hladký asfalt, po kterém dojedeme až na konec trasy. Zde je závora a za ní pokračuje už jen zpěvněná cesta. Uvidíme, jestli i tento poslední úsek vyasfaltují, aby se dalo jezero objet kolem dokola. Nicméně, jelikož jsou zde značky jakési přírodní rezervace, není to bohužel příliš pravděpodobné.

Začátečníci, rodiny s dětmi
Začátečníkům a rodinám s dětmi doporučujeme úsek podél východního břehu jezera.

Občerstvení na trase
Na trase je možnost občerstvení – stánky na plážích.

Příjezd a parkování
U jezera je hned několik možností parkování, například u severní pláže - na okraji městečka Weinhübel či na jižním břehu - u městeček Tauchritz a Hagenwerder. 

 
 
Route 3 014 537 - powered by www.inlinemap.netIn-line trasa podél Berzdorfer See

Trasa ke stažení ve formátu GPX

název stáhnout
Berzdorfer see 2015 stáhnout

Zvolte pravým tlačítkem myši "Uložit odkaz jako ..." a pojmenujte *.gpx.

6 Komentáře.

Zdeněk
27.08.2016 19:08
Jezdíme s rodinou na Bersdorf již třetí rok. Po letošních zkušenostech sem již nejezdíme a myslím si ,že soudruzi v NDR budou mít podstatně jiné problémy než absenci kusu asfaltu. Letos se zde objevují skupinky migrantu ,chování jako prasata, oblečení procházejí po pláži a evidentně okukují spoře oblečené evropanky. Vše muži od puberty do cca. 40 let. Manželce i dceram je to nepříjemné. Proto jezdíme na Barwaldersee tam je zatím klid. Radši si připlatíme za klid a bezpečí, zatím.
Anton
20.04.2016 16:04
Mluvil jsem s dělníky co na tom konci u rezervace pracují a prý dál asfalt nebude takže velká škoda pro inlajnysty!
Lužická jezera
12.10.2014 19:10
Jezero je možné objet a kole, ale na in-line bruslích bohužel ne. Na západním břehu ještě není asfalt dotažen. Dá se projet ten úsek , co je na mapě + ještě o kousek dál (doplníme do mapy v nejbližších dnech :). V tuto chvíli cca 13 km.
honza
11.10.2014 22:10
Takze je mozne obejit jezero cele kolem dokola?. Porusim tim nejaky zakaz, kdyz projdu pres chranene uzemi?
Malina
11.08.2014 22:08
Úsek bez asfaltu vede chráněným územím a je dlouhý asi 2,5 km.Bruslaři to mají blbý ale pro kolo to je celkem fajn
enrigo
21.02.2014 22:02
Trasa okolo Berzdorfu je dotažena zcela novým asfaltem za hlavní pláž až na protilehlou stranu, kde bohužel závora. Podle infa další asfaltování je v nedohlednu, neb na trase je nějaká chráněná lokalita.
Přidat komentář
Jsme rádi, že jste se rozhodli přidat komentář k tomuto článku. Prosíme, nevkládejte spamy či odkazy na jiné webové stránky. Takovéto komentáře budou smazány. Těšíme se na vaše podnětné a přínosné komentáře. Děkujeme!