In-line trasa podél Blunoer Südsee

domovská stránka » In-line trasa podél Blunoer Südsee

In-line trasa podél Blunoer Südsee

12 km dlouhá inline trasa vede z Geierswalde po severním břehu Blunoer Südsee a nabízí zajímavou podívanou. Nad temnou vodou jezera se vypíná rozeklaný hřeben vytěžené horniny na protějším břehu. A navíc, asfalt je zejména v posledním úseku trasy téměř dokonalý.

Délka trasy: zhruba 24 km (12 tam a 12 zpět)

Povrch: Velká část trasy vede lesem, takže zde občas mohou být listy, šišky či větvičky, ale na druhou stranu ji často uklízejí. Nejlepší asfalt je v posledním úseku trasy, na břehu jezera Blunoer see.

Popis trasy: Z pohledu inlajn bruslí se jedná o nádhernou rovinatou trasu, která vede převážně lesem. Velká část trasy byla vybudována z bývalé železnice, je v podstatě úplně bez kopců a nabízí dlouhé rovné úseky. Jedinou nevýhodou je, že to není trasa okružní a musíme se tedy vracet po stejné cestě. Vzhledem k ideálnímu povrchu to však milovníkům in line bruslí nevadí… A ti, kteří by cestou zpátky přeci jen chtěli nějakou změnu, se mohou z původní trasy na chvíli odpojit :).

Parkování je nejlepší u kempu v Geierswalde. Odtud se vydáme směrem k hlavní silnici, ale ještě před ní, na první odbočce zahneme doleva, do lesíka. Projíždíme loukami a lesem a po necelých 3 km přijedeme na vyhlídku u jezera Partwizer. (Pokud byste se už teď cítili unaveni, můžete si zde chvíli posedět na dřevěném odpočívadle.) Z vyhlídky poté sjedeme po mírném kopečku k úzké zátoce jezera Partwitzer, po chvíli se stočíme doleva a sjeté metry zase nastoupáme zpět :). Níže si můžete prohlédnout video této části trasy.

Nahoře se před námi objeví silnice a most, po kterém přejedeme přes kanál a pokračujeme kousek rovně. Na první odbočce se dáme doleva a mírným točitým sjezdem podjedeme most, po kterém jsme před chvílí přejeli. Vystoupáme opět na úroveň silnice a pak už jedeme v podstatě jen rovně. Dostáváme se totiž na trasu bývalé železnice, o které už byla řeč.

Zhruba po 2 km přijedeme k vesničce Klein Partwitz a pokračujeme stále rovně. Trasa se zde začne stáčet mírně doprava, kopíruje jezero Blunoer See. U prvních domů vesničky Bluno je dřevěné odpočívadlo. (Zde se můžete posilnit na poslední úsek cesty.) Za odpočívadlem zahneme doprava a hned zase doleva a pokračujeme přímo po břehu jezera. Na jeho konci je vyhlídkové místo s mapou a dřevěným posezením.

V těchto místech se buduje kanál spojující jezera Blunoer See a Sabtroter See. Podél druhého zmiňovaného můžete ještě kousek pokračovat lesem, asfalt ale bohužel po zhruba 1,5 km končí, takže nemusíte otočit a jet zpět.  

Jak už bylo řečeno, pokud byste se nechtěli vracet celou cestu po stejné trase, odbočte při zpáteční cestě u vesničky Klein Partwitz doprava přes silnici. Po pár desítkách metrů přijedete k odpočívadlu. U něj se dejte doleva a jeďte část trasy okolo Partwitzer See. Před mostem se napojíte na původní trasu a po ní se vrátíte do kempu v Geierswalde.

Začátečníci, rodiny s dětmi
Tato trasa je až na dva sjezdy a stoupání téměř v rovině a proto ji bez větších problémů zvládnou i začínající bruslaři či rodiny s dětmi.

Občerstvení na trase
Občerstvení je možné v restauraci v Klein Partwitz, nutno odbočit asi 0,5 km od trasy po chodníku nebo místní silničce. Další občerstvení je na začátku a konci trasy v kempu u Geierswalder See.

Příjezd a parkování
Rozsáhlé parkoviště je hned u kempu v Geierswalde, na trasu můžete nastoupit přímo zde. Parkoviště je placené, jsou zde parkovací automaty.

 

Route 327 796 - powered by www.inlinemap.net
 
 
 
 
In-line trasa podél Blunoer Südsee

Trasa ke stažení ve formátu GPX

název stáhnout
Blunoer sudsee stáhnout

Zvolte pravým tlačítkem myši "Uložit odkaz jako ..." a pojmenujte *.gpx.

4 Komentáře.

cihoun
06.09.2016 15:09
My to z Elsterheide do Geierswalde projeli, ale žádný zázrak to nebyl. V Elsterheide vpravo po vedlejší silnici k čističce vody a odtud po Alte Berliner Strasse ca. 1,5 km. Potom je už vpravo v lese vidět asfalt cesty kolem Neuwieser See, takže stačí projít ca. 30 m lesem a dál už po perfektním asfaltu až do Geierswalde. Cestou jsme ale viděli, že podél Alte Berliner Strasse, resp. po břehu kanálu Schwarze Elster snad budují novou stezku (strojově upravovali povrch, snad přidají i asfalt) a po té by se dlo jet z Geierswalde až do Neuwiese a Elsterheide. Kdyby měl někdo čerstvější informace, tak prosím info sem.
Petr
30.08.2016 21:08
Oba dva předchozí komentáře přesně vystihují situaci. Poměrně nudná cesta jen s několika krátkými výhledy na jezera. Výhodou je velmi dobrý asfalt na nové úseku až k Spreetaler See - nicméně ani to se nedá objet, tak je to cesta tam a zpátky. Zajímalo by mě, zda v níže uvedeném dojetí do Elsterheide se dá nějak pokračovat do Geierswaldy, což by celému tomu okruhu dodalo přeci jen trochu krásy.
cihoun
11.08.2016 14:08
Na zde popsanou trasu navazuje nově zprovozněný, zhruba 5km dlouhý úsek po severní straně jezera Sabrodter See, po kterém se dostanete až k mostu přes spojovací kanál. Za ním na stejném břehu navazuje stávající stezka kolem Spreetaler See nebo po přejetí mostu můžete pokračovat až do Elsterheide. V novém úseku je asi nejlepší asfalt v celé oblasti, jeli jsme tudy v červnu 2016 a ještě smrděl novotou.
Karol
19.08.2015 14:08
Absolvováno v 7/2013. Asfalt dobrý, ale trasa mi bohužel přišla zoufale nudná. Krajina se po trase nemění, většinou ani nebylo vidět na jezero, s vyjímkou poslední části, a i tam bylo jezero daleko. Jednou si trasu projet mi stačí, mám "odškrtnuto" a znovu už bych to nejela. V této oblasti jsou jiné, zajímavější trasy. Výhodou může být jedině to, že tam nikoho nepotkáte.
Přidat komentář
Jsme rádi, že jste se rozhodli přidat komentář k tomuto článku. Prosíme, nevkládejte spamy či odkazy na jiné webové stránky. Takovéto komentáře budou smazány. Těšíme se na vaše podnětné a přínosné komentáře. Děkujeme!