In-line trasa podél Blunoer Südsee

domovská stránka » In-line trasa podél Blunoer Südsee

In-line trasa podél Blunoer Südsee

12 km dlouhá inline trasa vede z Geierswalde po severním břehu Blunoer Südsee a nabízí zajímavou podívanou. Nad temnou vodou jezera se vypíná rozeklaný hřeben vytěžené horniny na protějším břehu. A navíc, asfalt je zejména v posledním úseku trasy téměř dokonalý.

Délka trasy: zhruba 24 km (12 tam a 12 zpět)

Povrch: Velká část trasy vede lesem, takže zde občas mohou být listy, šišky či větvičky, ale na druhou stranu ji často uklízejí. Nejlepší asfalt je v posledním úseku trasy, na břehu jezera Blunoer see.

Popis trasy: Z pohledu inlajn bruslí se jedná o nádhernou rovinatou trasu, která vede převážně lesem. Velká část trasy byla vybudována z bývalé železnice, je v podstatě úplně bez kopců a nabízí dlouhé rovné úseky. Jedinou nevýhodou je, že to není trasa okružní a musíme se tedy vracet po stejné cestě. Vzhledem k ideálnímu povrchu to však milovníkům in line bruslí nevadí… A ti, kteří by cestou zpátky přeci jen chtěli nějakou změnu, se mohou z původní trasy na chvíli odpojit :).

Parkování je nejlepší u kempu v Geierswalde. Odtud se vydáme směrem k hlavní silnici, ale ještě před ní, na první odbočce zahneme doleva, do lesíka. Projíždíme loukami a lesem a po necelých 3 km přijedeme na vyhlídku u jezera Partwizer. (Pokud byste se už teď cítili unaveni, můžete si zde chvíli posedět na dřevěném odpočívadle.) Z vyhlídky poté sjedeme po mírném kopečku k úzké zátoce jezera Partwitzer, po chvíli se stočíme doleva a sjeté metry zase nastoupáme zpět :). Níže si můžete prohlédnout video této části trasy.

Nahoře se před námi objeví silnice a most, po kterém přejedeme přes kanál a pokračujeme kousek rovně. Na první odbočce se dáme doleva a mírným točitým sjezdem podjedeme most, po kterém jsme před chvílí přejeli. Vystoupáme opět na úroveň silnice a pak už jedeme v podstatě jen rovně. Dostáváme se totiž na trasu bývalé železnice, o které už byla řeč.

Zhruba po 2 km přijedeme k vesničce Klein Partwitz a pokračujeme stále rovně. Trasa se zde začne stáčet mírně doprava, kopíruje jezero Blunoer See. U prvních domů vesničky Bluno je dřevěné odpočívadlo. (Zde se můžete posilnit na poslední úsek cesty.) Za odpočívadlem zahneme doprava a hned zase doleva a pokračujeme přímo po břehu jezera. Na jeho konci je vyhlídkové místo s mapou a dřevěným posezením.

V těchto místech se buduje kanál spojující jezera Blunoer See a Sabtroter See. Podél druhého zmiňovaného můžete ještě kousek pokračovat lesem, asfalt ale bohužel po zhruba 1,5 km končí, takže nemusíte otočit a jet zpět.  

Jak už bylo řečeno, pokud byste se nechtěli vracet celou cestu po stejné trase, odbočte při zpáteční cestě u vesničky Klein Partwitz doprava přes silnici. Po pár desítkách metrů přijedete k odpočívadlu. U něj se dejte doleva a jeďte část trasy okolo Partwitzer See. Před mostem se napojíte na původní trasu a po ní se vrátíte do kempu v Geierswalde.

Začátečníci, rodiny s dětmi
Tato trasa je až na dva sjezdy a stoupání téměř v rovině a proto ji bez větších problémů zvládnou i začínající bruslaři či rodiny s dětmi.

Občerstvení na trase
Občerstvení je možné v restauraci v Klein Partwitz, nutno odbočit asi 0,5 km od trasy po chodníku nebo místní silničce. Další občerstvení je na začátku a konci trasy v kempu u Geierswalder See.

Příjezd a parkování
Rozsáhlé parkoviště je hned u kempu v Geierswalde, na trasu můžete nastoupit přímo zde. Parkoviště je placené, jsou zde parkovací automaty.

 

Route 327 796 - powered by www.inlinemap.net
 
 
 
 
In-line trasa podél Blunoer Südsee

Trasa ke stažení ve formátu GPX

název stáhnout
Blunoer sudsee stáhnout

Zvolte pravým tlačítkem myši "Uložit odkaz jako ..." a pojmenujte *.gpx.