In-line trasa podél Neuwieser See

domovská stránka » In-line trasa podél Neuwieser See

In-line trasa podél Neuwieser See

Široká, 8 km dlouhá in-line trasa s novým, perfektně hladkým asfaltem a krásnými výhledy na jezero.

Délka trasy: zhruba 16 km (8 tam a 8 zpět)

Povrch: Velká část trasy vede po novém hladkém asfaltu. V jednom místě je nutno překonat silnici a pak je zde ještě jeden přechod přes přerušenou trasu, ale jinak jedete pohodovým terénem lesem a po břehu jezera.

Popis trasy: Trasa začíná u kempu a parkoviště v Geierswalde. Začátek je společný s trasou okolo Partwitzer see. Z parkoviště se tedy vydáme směrem k hlavní silnici, ale hned na první odbočce zahneme doleva, do lesíka (je zde informační cedule s mapou celé oblasti). Lesem a loukami pojedeme zhruba 2 km až k vyhlídce na Partwitzer See. Odtud sjedeme dolů z mírného kopečka, podél zátoky Partwitzer See to stočíme doleva a vystoupáme zpět nahoru.

Pokud bychom se vydali doleva přes most, jeli bychom okruh kolem Partwitzer See. My se ale dáme doleva. Po zhruba 500 metrech odbočíme vlevo, přejdeme přes silnici a pokračujeme po asfaltové cyklostezce. Ta nás dovede na okraj jezera Neuwieser See, podél jehož jihozápadního břehu je položen široký a hladký asfalt v délce zhruba 3 km. Zde si můžeme užívat skvělou jízdu. V jednom místě je asfalt bohužel přerušen a my musíme překonat terénní nerovnosti. Je škoda, že po těch třech kilometrech asfalt najednou končí v lese a my se musíme otočit a jet zpět. Nicméně doufejme, že ho v budoucnu prodlouží a třeba bude možné objet i celé jezero Neuwieser See. Při cestě zpět si po přejezdu silnice můžeme udělat krátkou odbočku doleva, ale i zde trasa po zhruba 1 km končí a my se musíme vydat zpět. 

Pokud by se vám zdálo, že máte najeto málo kilometrů, můžete místo do kempu pokračovat okolo Partwitzer See či k Blunoer See.

Začátečníci, rodiny s dětmi
Jak je uvedeno v textu, musíte cestou překonat silnici a také jedno přerušení asfaltové trasy, takže pro úplné začátečníky a malé děti tuto trasu úplně nedoporučujeme.

Občerstvení na trase
Přímo na trase, tak jak je popsána, bohužel žádné občerstvení nenajdete. Stánky jsou pouze u kempu v Geierswalde na začátku trasy.

Příjezd a parkování
Rozsáhlé parkoviště je hned u kempu v Geierswalde, na trasu můžete nastoupit přímo zde. Parkoviště je placené, jsou zde parkovací automaty.

 

Route 438 008 - powered by www.inlinemap.net
 
 
 

Trasa ke stažení ve formátu GPX

název stáhnout
Neuwieser see stáhnout

Zvolte pravým tlačítkem myši "Uložit odkaz jako ..." a pojmenujte *.gpx.