In-line trasa z Nochten k Weisswasser

domovská stránka » In-line trasa z Nochten k Weisswasser

In-line trasa z Nochten k Weisswasser

Tato zhruba 27 km dlouhá trasa se nachází nedaleko elektrárny Boxberg. Na rozdíl od většiny ostatních tras nevede kolem jezera, ale kolem ještě nezatopeného dolu. Na jejím konci je rozhledna, ze které se otevírá velmi zajímavý výhled na to, jak vypadá obrovský povrchový důl, kterých byla v této oblasti celá řada.

Délka trasy: 27 km (13,5 km tam a 13,5 km zpět)

Povrch: kvalitní asfalt, převážně rovinatý s několika mírnými sjezdy a jediným poměrně prudkým sjezdem u rozhledny. Místy pozor na kamínky, zřejmě od terénních čtyřkolek…

Popis trasy: Trasu začneme v městečku Nochten u oblíbeného Findlingsparku. Tento park je unikátní díky obrovskému množství valounů, které sem dopravil ledovec během poslední doby ledové a které byly nalezeny při těžbě hnědého uhlí. Mezi valouny byla vysázena řada druhů rostlin, které od jara až do podzimu nádherně kvetou. Celý park je protkán chodníčky a vodotečemi s jezírky. Najdete zde i občerstvení a dětské hřiště pro nejmenší návštěvníky.

No, ale návštěvu Findlingsparku si necháme až po in-line výletu. Nyní tedy rychle brusle na nohy a hurá na trasu. Z parkoviště u Findlingsparku se vydáme na okraj vesničky Nochten, kde zabočíme doleva už to svištíme po kvalitní asfaltové in-line trase. Zpočátku jedeme převážně lesem a zhruba v půlce trasy se přiblížíme k okraji povrchového dolu. Pohled na něj je zajímavý, ale ta pravá podívaná se nám naskytne až z rozhledny, která byla vybudována na konci trasy. Kromě toho, že se u ní můžeme občerstvit, rozhodně stojí za to sundat brusle a vystoupat nahoru. Při pohledu na obrovský povrchový důl si uvědomíme, jak hodně byla zdejší krajina těžbou zdevastována a jak velký kus práce byl odveden u ostatních dolů, které byly zaplaveny a dnes jsou z nich nádherná jezera s možnostmi koupání a rekreace.

Začátečníci, rodiny s dětmi
Celá trasa je poměrně rovinatá, ale jen s několika sjezdy a mírnými stoupáními. Na konci trasy ale musíme vystoupat k rozhledně a tento prudší sjezd následně zdolat směrem dolů. Začátečníkům doporučujeme nechat po zdolání rozhledny sundané brusle a nazout je až pod tímto sjezdem.

Občerstvení na trase
Na konci trasy je u rozhledy stánek s občerstvením. Kromě toho je na trase i několik odpočívadel, kde se můžete občerstvit z vlastních zásob :).

Příjezd a parkování
Velké parkoviště je u arboreta Finlingspark, ve vesničce Nochten, nedaleko Boxberg. Odtud pojedeme asi 500 m po zámkové dlažbě až k samému začátku trasy.

 

Route 461 347 - powered by www.inlinemap.net
 
 
 
In-line trasa z Nochten k Weisswasser

Trasa ke stažení ve formátu GPX

název stáhnout
Nochten - Weisswasser stáhnout

Zvolte pravým tlačítkem myši "Uložit odkaz jako ..." a pojmenujte *.gpx.