Jak vybrat in-line brusle? Naše tipy.

domovská stránka » Jak vybrat in-line brusle? Naše tipy.

Jak vybrat in-line brusle? Naše tipy.

Jestli řešíte problém, jak si vybrat in-line brusle, podělíme se s vámi o naše zkušenosti a budeme rádi, když vám tím s výběrem aspoň trochu pomůžeme. První kolečkové brusle jsme si pořídili už v době, kdy se poprvé objevily na našem trhu. Tyhle inline brusle měly tvrdý litý skelet a molitanovou vložku, která tvrdosti boty moc neulehčila. Jestli si dobře vzpomínám, tak velikost koleček těchto in-line bruslí byla 60mm, tvrdost koleček asi vůbec uváděna nebyla. Je pravda, že pro začátečníky byla tahle kolečka ideální, protože brusle s nimi nejezdily moc rychle :), takže v té době jsme s nimi byli spokojeni. S najetými kilometry jsme se ale začali poohlížet pro bruslích, které by byly pohodlnější a jezdily lépe.

Mezi tím si in-line brusle získaly v Česku velkou oblibu a v obchodech se objevilo nepřeberné množství bruslí různých značek. A k tomu samozřejmě i veškeré nezbytné doplňky - helmy a chrániče kolen, loktů a zápěstí. I my jsme od té doby několikrát změnili typ inline bruslí a velikost koleček. Nyní jsme zakotvili na velikosti kolečka 90mm, což je pro rekreační jízdu s přehledem dostačující.

Jestli na bruslích teprve začínáte, doporučili bychom vám pro začátek kolečka tak 80mm. Z kopce se nerozjedou tak rychle, takže budete mít menší problémy s bržděním :). U rekreačního in-line bruslení je ale důležitější než kolečka pohodlná bota. Inline brusle si v obchodě dobře vyzkoušejte a ideálně se tam na nich chvíli projíždějte. Jestli vás někde byť jen malinko tlačí či dřou, rychle je zujte a hledejte jiné. Po pár kilometrech byste si totiž určitě odřeli nohu, nebo by se vám udělal puchýř a váš požitek z in-line ježdění by byl ten tam :).

Pokud hledáte in-line brusle za výhodnou cenu, možná vás bude lákat nákup bruslí na internetu. Je pravda, že tam můžete porovnávat ceny v jednotlivých e-shopech a vybrat si ty nejlevnější in-lin brusle. Je ale otázkou, jestli je to vždy výhoda. Pokud vám totiž brusle nebudou dobře sedět na noze a nebudou vám pohodlné, pak se vám ušetřené peníze rozhodně nevyplatí. Dobré je tedy nejprve udělat s bruslemi zkušenost „naživo“ – v některém z kamenných obchodů. Třeba pak zjistíte, že vám boty od některé značky vyloženě sedí a pak si můžete in-line brusle této značky klidně v e-shopu objednat. Náš poměr dobrých nákupů inline bruslí na internetu ke špatným je 3:1 :).

Pokud budete pořizovat in line brusle pro celou rodinu, pak vám z vlastní zkušenosti doporučíme jednu podstatnou věc: stejnou velikost a kvalitu koleček pro všechny. Často se totiž stává, že si jeden člen (obvykle hlava rodiny), která inline brusle vybírá, koupí pro sebe největší a nejlepší kolečka. Při delších výletech pak dochází k nejrůznějším sporům o tom, komu to jede lépe a proč, kdo za to může a podobně :).

Jakou cenu dát za inline brusle, si každý musí rozmyslet sám. Slušné in-line brusle se dají pořídit ve slevě od 2 tisíc korun. Nejznámější značky jako Rollerblade, Powerslide či K2 bývají kvalitní téměř vždy, ale i ostatní značky jako Fila, Tempish či Head mají dobré modely. Máme doma i jeden neznačkový model, „vytuněný“ o kolečka Rollerblade a ložiska Powerslide a je s nimi velká spokojenost :).