Lužická jezera jsou ideální pro in-line brusle

domovská stránka » Lužická jezera jsou ideální pro in-line brusle

Lužická jezera jsou ideální pro in-line brusle

V Čechách zatím bohužel není mnoho kvalitních tras pro inline brusle, ale v sousedním Německu, v dojezdové vzdálenosti zhruba 100 km od hranic, se nachází doslova bruslařský ráj. Pojďte ho s námi objevovat! Najdete zde desítky kilometrů in-line tras s perfektním asfaltovým povrchem a hlavně v rovinatém terénu. Většinu tras zvládnou bez problémů i začátečníci či rodiny s dětmi.

Pokročilejší bruslaři zase ocení možnost kombinací různých tras, takže si zde mohu naplánovat i delší in-line výlet. Všechny trasy pravidelně projíždíme, takže vám přinášíme ty nejaktuálnější informace.

Občerstvení na trasách
Jelikož oblast ještě není úplně dokončena, musíte počítat s tím, že na některých trasách ještě není vybudována síť občerstvení. A když už tam stánky jsou, mimo hlavní sezónu bývají obvykle otevřené jen o víkendech a někdy ani to ne… :( U jednotlivých tras sice uvádíme, kde stánky jsou a kde ne, ale stejně doporučujeme vybavit se na cestu dostatečným množstvím jídla a zejména pití. Na většině tras najdete dřevěná odpočívadla, kde si můžete posedět a občerstvit se z vlastních zásob. Na trase kolem Partwitzer See u městečka Klein Partwitz je u odpočívadla umístěn i gril, který můžete využít a opéct si zde své donesené buřtíky či klobásky.

Parkování
Parkoviště bývají u vesnic, kempů, občerstvení či základen pro jachty. Vesměs lze zaparkovat přímo u trasy, takže své in-line brusle nazujete hned u auta a můžete vyrazit. Některá parkoviště jsou zdarma, jiná jsou placená – jsou u nich parkovací automaty.

Koupání
Pokud se k Lužickým jezerům chystáte v létě, nezapomeňte si přibalit plavky. Řada jezer nabízí perfektně upravené písečné pláže, na kterých se můžete po výletě nebo v jeho průběhu vykoupat a odpočinout si. Koupání je však povoleno jen někde, jezera zatím nejsou všude “usazená”. Sledujte místní cedule.

Lužická jezera