Než vyrazíte na nákup in-line bruslí

domovská stránka » Než vyrazíte na nákup in-line bruslí

Než vyrazíte na nákup in-line bruslí

Jestliže si chcete pořídit in-line brusle a nemáte v tomto ohledu žádné zkušenosti, rozhodně nedoporučujeme koupit první brusle, které vám přijdou pod ruku (ideálně ve slevě) :). Před nákupem byste se měli poradit s odborníkem ve speciální prodejně, nebo si o výběru in-line bruslí alespoň něco přečíst :).

Výběr in-line bruslí by měl v první řadě odpovídat tomu, jestli jste začátečník nebo pokročilý a také jak často je hodláte využívat. U in-line bruslí obvykle platí, že za kvalitu se platí. Pokud na nich chcete jezdit relativně často a chcete, aby vám chvíli vydržely, rozhodně se vyplatí při nákupu zbytečně nešetřit. Z levných bruslí můžete mít po pár kilometrů jízdy pěkné puchýře a se jejich kolečka obvykle rychle opotřebují.

Kolečka pro in-line brusle

Kolečka in-line bruslí se vyrábějí z polyuretanu různé tvrdosti. Rozsah je od 0 (nejměkčí) až do 100 (nejtvrdší). Průměr koleček pro rekreační a kondiční in-line bruslení bývá od 72 do 90 mm.

  • Měkčí a menší kolečka lépe kopírují povrch a jezdí pomaleji a proto jsou vhodná pro začínající in-line bruslaře. Jejich nevýhodou je, že se rychleji opotřebovávají.
  • Větší, tenčí a tvrdší kolečka se jezdí rychleji a při jízdě déle vydrží. Pokročilejší in-line bruslaři proto volí spíše tvrdší kolečka.

Kolečka in-line bruslí se otáčejí na kuličkových ložiscích. Jejich kvalita má vliv na množství námahy, kterou na roztočení koleček musíte vynaložit. Proto jsou na trhu ložiska různé kvality… a také různé ceny… :)

Bezpečnost především

Kromě kvalitních in-line bruslí si nezapomeňte pořídit i helmu a chrániče. Ty se prodávají buď v sadách (na kolena, lokty a zápěstí) a nebo samostatně.