In-line okruh okolo 3 jezer – Scheibesee, Dreiweiberner See a Bernsteinsee

domovská stránka » In-line okruh okolo 3 jezer – Scheibesee, Dreiweiberner See a Bernsteinsee

In-lin okruh okolo 3 jezer – Scheibesee, Dreiweiberner See a Bernsteinsee

Pokud si chcete dát trochu do těla, vydejte se s námi na in-line okruh okolo 3 jezer. Spojili jsme dohromady okruhy okolo Scheibesee, Dreiweiberner See a Bernsteinsee a vznikl 41 km dlouhý okruh, na kterém se ani chvilku nebudete nudit.

Délka trasy: 41 km

Povrch: Většinu trasy velmi kvalitní asfalt, na přejezdu mezi jezery ale počítejte s průjezdy obcemi (zámková dlažba) a kousek je nutno projet po silnici.

Popis trasy: Okruh začneme na parkovišti u jezera Scheibe see. Ještě než nazujeme in-line brusle, doporučujeme se zajít podívat na pár metrů vzdálenou vyhlídku, ze které si můžete toto jezero prohlédnout. Poté se vydáme směrem doleva a po kvalitním asfaltu jedeme po jižním břehu jezera Scheibesee. Zhruba po 4 km je odbočka doprava – směrem na vesničku Weisskollm a dále na Dreiweiberner See, které je vzdálené necelých 5 km. Tento spojovací úsek není nijak dramatický, nicméně musíme počítat s asfaltem horší kvality, se zámkovou dlažbou a pár set metrů musíme projet po silnici. Z ní odbočíme doleva a přiblížíme se k jezeru Dreiweiberner See.

Na jeho severním břehu je parkoviště pro karavany, bar s občerstvením a také příjemná písečná pláž. V horkých letních dnech se vyplatí na chvíli sundat in-line brusle a osvěžit se.  Okruh kolem tohoto jezera je dlouhý zhruba 7 km. Poté se opět přes městečko Weisskollm vrátíme k jezeru Scheibesee a pokračujeme směrem doprava.  Na severním břehu projedeme těsně vedle větrných elektráren, což je zajímavý zážitek :). Pár desítek metrů za poslední z nich je odbočka doprava, která nás dovede do vesničky Burg a skrz ni k jezeru Bernsteinsee.  To objedeme proti směru hodinových ručiček, dáme se tedy doprava, podél říčky Klein Spree.  Poté pokračujeme okolo jezera až na okraj vesnice Burghammer. Tou projedeme rovně asi 100 m na první křižovatku, kde se napojíme na Žabí stezku. Ta nás dovede po západním břehu jezera zpět do obce Burg, kde se dáme doprava a dojedeme k jezeru Scheibe See. Po jeho západním břehu tento okruh dokončíme a přijedeme zpět na parkoviště, kde jsme výlet začali. 

Občerstvení na trase
Příjemný bar s občerstvením se nachází na severním břehu jezera Dreiwerberner See.

Příjezd a parkování
Příjezd autem od města Hoyerswerda, směrem na vesnici Riegel. Po výjezdu z Hoyerswerdy je odbočka doleva k jakési továrně a asi 1 km za ní je další odbočka doleva, která nás dovede k malému parkovišti. In-line trasa začíná přímo od něj. Můžete zaparkovat i v obci Riegel či na severním břehu u obce Burg.

 

Route 2 314 585 - powered by www.inlinemap.net
 
 
 
In-line okruh okolo 3 jezer – Scheibesee, Dreiweiberner See a Bernsteinsee

Trasa ke stažení ve formátu GPX

název stáhnout
Okruh okolo 3 jezer stáhnout

Zvolte pravým tlačítkem myši "Uložit odkaz jako ..." a pojmenujte *.gpx.