In-line okruh okolo 3 jezer – Scheibesee, Dreiweiberner See a Bernsteinsee

domovská stránka » In-line okruh okolo 3 jezer – Scheibesee, Dreiweiberner See a Bernsteinsee

In-lin okruh okolo 3 jezer – Scheibesee, Dreiweiberner See a Bernsteinsee

Pokud si chcete dát trochu do těla, vydejte se s námi na in-line okruh okolo 3 jezer. Spojili jsme dohromady okruhy okolo Scheibesee, Dreiweiberner See a Bernsteinsee a vznikl 41 km dlouhý okruh, na kterém se ani chvilku nebudete nudit.

Délka trasy: 41 km

Povrch: Většinu trasy velmi kvalitní asfalt, na přejezdu mezi jezery ale počítejte s průjezdy obcemi (zámková dlažba) a kousek je nutno projet po silnici.

Popis trasy: Okruh začneme na parkovišti u jezera Scheibe see. Ještě než nazujeme in-line brusle, doporučujeme se zajít podívat na pár metrů vzdálenou vyhlídku, ze které si můžete toto jezero prohlédnout. Poté se vydáme směrem doleva a po kvalitním asfaltu jedeme po jižním břehu jezera Scheibesee. Zhruba po 4 km je odbočka doprava – směrem na vesničku Weisskollm a dále na Dreiweiberner See, které je vzdálené necelých 5 km. Tento spojovací úsek není nijak dramatický, nicméně musíme počítat s asfaltem horší kvality, se zámkovou dlažbou a pár set metrů musíme projet po silnici. Z ní odbočíme doleva a přiblížíme se k jezeru Dreiweiberner See.

Na jeho severním břehu je parkoviště pro karavany, bar s občerstvením a také příjemná písečná pláž. V horkých letních dnech se vyplatí na chvíli sundat in-line brusle a osvěžit se.  Okruh kolem tohoto jezera je dlouhý zhruba 7 km. Poté se opět přes městečko Weisskollm vrátíme k jezeru Scheibesee a pokračujeme směrem doprava.  Na severním břehu projedeme těsně vedle větrných elektráren, což je zajímavý zážitek :). Pár desítek metrů za poslední z nich je odbočka doprava, která nás dovede do vesničky Burg a skrz ni k jezeru Bernsteinsee.  To objedeme proti směru hodinových ručiček, dáme se tedy doprava, podél říčky Klein Spree.  Poté pokračujeme okolo jezera až na okraj vesnice Burghammer. Tou projedeme rovně asi 100 m na první křižovatku, kde se napojíme na Žabí stezku. Ta nás dovede po západním břehu jezera zpět do obce Burg, kde se dáme doprava a dojedeme k jezeru Scheibe See. Po jeho západním břehu tento okruh dokončíme a přijedeme zpět na parkoviště, kde jsme výlet začali. 

Občerstvení na trase
Příjemný bar s občerstvením se nachází na severním břehu jezera Dreiwerberner See.

Příjezd a parkování
Příjezd autem od města Hoyerswerda, směrem na vesnici Riegel. Po výjezdu z Hoyerswerdy je odbočka doleva k jakési továrně a asi 1 km za ní je další odbočka doleva, která nás dovede k malému parkovišti. In-line trasa začíná přímo od něj. Můžete zaparkovat i v obci Riegel či na severním břehu u obce Burg.

 

Route 2 314 585 - powered by www.inlinemap.net
 
 
 
In-line okruh okolo 3 jezer – Scheibesee, Dreiweiberner See a Bernsteinsee

Trasa ke stažení ve formátu GPX

název stáhnout
Okruh okolo 3 jezer stáhnout

Zvolte pravým tlačítkem myši "Uložit odkaz jako ..." a pojmenujte *.gpx.

13 Komentáře.

jarinek
04.06.2015 19:06
Jelikož jde opravdu o velmi hezký (ale i náročnější!) okruh, dal jsem si ho ještě jednou :-) Zarazilo mě, že s malou přestávkou jsem to dal za necelé 2 a půl hodiny - zdálo se mi, že to musí být delší, než 41 km. Tak jsem to poctivě odměřil na mapách strejdy Googla - a ajhle: poctivých 46,6 km! Abych nezapomněl - důležitá poznámka: ***** POZOR ***** ***** POZOR ***** ***** POZOR ***** ***** POZOR ***** Pokud jedete jezero po Bernstein See po směru hod. ručiček, hned za průjezdem obcí Burghammer, kousek po tom, co se dostanete zase k jezeru, je velmi prudké klesání končící přímo proti vám železnou branou a před ní kolmo doprava mostkem, na který se fakt v rychlosti netrefíte!! Jeďte velmi opatrně a BRZDĚTE !!! ***** POZOR ***** ***** POZOR ***** ***** POZOR ***** ***** POZOR *****
jarinek
31.05.2015 23:05
Dodatečně jsem si všiml, že kousek od té protivné okresky, co vede po západním břehu Bernstein See, jen přes Malou Sprévu, vede Žabí stezka - tak neudělejte stejnou chybu jako my..
jarinek
31.05.2015 23:05
Přejezd z Scheibe See k Dreiweiberner See přes vesnici (zámkovka) a betonovou spojovačku se dá v pohodě vydržet, budete odměněni nádherným okruhem vč. cyklo/inline kiosku s velmi slušnými cenami (2 kafe + 2 dcl vína za 4€ je fakt lidovka a mají tu grátis i mapky v češtině !!). Horší je to s přejezdem na Bernstein See, hned za odbočkou do obce Burg bacha na hodně hrubý asfalt, nevleťte tam třicítkou. Pak se to dá probruslit po luxusním chodníku, ale silniční část okruhu (západní břeh) je už opravdu utrpení, asfalt je sice perfektně záplatovaný, ale povrch záplat (=85 % silnice) je nesnesitelně hrubý. Po Dreiweiberner See je to možná malinko rozčarování. Ale jinak celý okruh 3 jezer je fantazie!
Josef
30.09.2014 23:09
Mezi Scheibe a Bernsteinsee bych za každou cenu nehledal dvě různé cesty, když kvalitní spojení poskytuje trasa Žabí stezky, Froschradweg. Dlažby v Burgu a Burghammeru jsou převážně hladké, nikoliv klasická zámkovka. Akorát letos - rok 2014 - tam nebyl po zimě uklizen drobný posypový štěrk, což bylo poprvé za několik let, co tam jezdím. Slabší úklid po zimě byl letos i na mnoha dalších trasách v této oblasti - snad kromě jezerních okruhů.
Honza Zvěřina
16.09.2014 13:09
Přejezd z Scheibesee k Dreiweiberner See je nepříjemný kvůli kombinaci horšího asfaltu, dlažby a automobilového provozu. Asfalt kolem Dreiweiberner See je sice parádní, ale stále nevím, zda ten přejezd za to stojí. Přejezd z Scheibesee k Bernsteinsee také nemá kvalitní povrch, ale je mnohem kratší. V září byla stále část stezky kolem Bernsteinsee znečištěna zeminou a haldou písku přímo na stezce. Jinak ale ty okruhy kolem jezer jsou parádní kvality. Tam, kde nebylo napadané listí, tam to vůbec neklouzalo. V polovině záři již bohužel nebyly v provozu žádná občerstvení a hospody měly otevíračku jen večer.
Kateřina
06.07.2014 08:07
Přejezd je opravdu nic moc, ale hrůzný ne ... ještě bych přidala, že kolem Scheiben See není žádné občerstvení, takže je dobré si aspoň vodu vzít s sebou. My jsme odbočili mezi 8. a 9. km na Riegel, asi 300 metrů asfalt a pak přes silnici klasika nic moc - ale malinké, ale levné a moc dobré občerstvení hned u cetsy (vynikající chees za 2,0 a skvělý řízek s hranolkami za 2,80, pivo studené) ...
Josef
02.07.2014 23:07
Co píše off, jsem u popisu okruhu Bernstainsee dal do komentáře již v březnu. Nevím, co tam dělají ale odhaduji to na delší dobu, minimálně je to na letošní rok. Okruh kolem Bernstainsee je již několik let kvůli nestabilitě podloží uzavřen (to jsou ty pískové hromady), i když se to nerespektuje. Pokud se jede po Froschradweg od Scheibe přes Burghammer, je možno jet po ní dál, např. na SpreetalerSee nebo k trasám podél Sprévy, 10tky km. Ještě poznámka pro OFF, od Scheibe lze v pohodě dobruslit po FroschRadweg přímo na okraj Hoyerswerdy. Stačí jet po značkách.
off
20.06.2014 10:06
Výlet ve druhé půlce června 2014: problém je příjezd, dlouhé objížďky (po okreskách plných kamionů) jsou jak na trase přes Drážďnay, tak přes Bautzen, uzavřený je rovněž příjezd od Hoyerswerdy k Scheibsee, takže ve výsledku cesta z Prahy na parkoviště v Bergu přes 4 hodiny :-((. Bruslení parádní s výjimkou Bernsteinsee, jde je SV část okruhu v délce asi 2 km znečištěná pískem, je tam i hromada písku přes cestu :-(, a výjezd kolem Sprévy v délce asi 100 m (k prvnímu mostku) je na cestě geotextilie a na ní hlína, což spoustu lidí asi odradí. Dá se ale v pohodě překlopýtat i na bruslích a pak už je to - až na ten písek dál - OK.
Lužická jezera
14.06.2014 22:06
Honzo, budeme rádi za postřehy k té trase - je na ní něco nového? Letos jsme tam ještě nebyli... Díky!
Honza
14.06.2014 14:06
Pro začínající bruslaře, jenž se už cítí na delší trasu a nechtějí kroužit po stejném okruhu, doporučuji inline stesku kolem Barwalder see (22 km). Povrch je hladký, rovný, žádné nečekané překážky (jen pozor na pár zacelených spár v asfaltu - jsou dobře zřetelné a zvýrazněné). Zítra omrknu tuto stesku kolem tří jezer.., moc se těším a přejezdů se nebojím. ;o) Děkuji za inspirující článek...
Josef
09.05.2014 00:05
Průjezd přes Weisskollm opravdu není nic moc, ze zámkové dlažby je i vozovka silnice, ale za hrůzný bych ho neoznačil. Od Scheibe raději jezdím přes Burg a Burghammer k Spreetaler See, viz. http://www.inlinemap.net/cs/?tab=top#/z14/51.49201,14.36295/terrain. Spreetaler See sice nelze objet, ale letos po dokončení mostu přes propojovací kanál zřejmě bude možné dojet až do oblasti Terra Nova. Pro inline-výletníky přímo stvořené :-). U kempu Spreetal je i šikovné občerstvení.
Šárka
13.04.2014 20:04
Máte pravdu, ty přejezdy mezi jednotlivými jezery nejsou úplně ideální. Proto je také tato trasa zařazena v kategorii In-line trasy pro Pokročilé. Ten, kdo si chce užít pohodovu jízdu, si raději udělá pár okruhů kolem Dreiweiberner See, ale pak jsou také in-line výletníci, kteří chtějí na bruslích objevovat nová místa a nějaký ten problematičtější úsek jim nevadí. A právě pro ně ja tato trasa určena.
enrigo
01.04.2014 21:04
Cesta, jak je avizovaná v tomto článku je naprosto k ničemu, velmi nedoporučujeme. Trasa přes vesnici je hrůzná, nesjízdná. Pohodové ježdění naopak poskytuje asi 7 km okruh kolem Dreiweiberner See a pět okruhů nám docela stačilo.
Přidat komentář
Jsme rádi, že jste se rozhodli přidat komentář k tomuto článku. Prosíme, nevkládejte spamy či odkazy na jiné webové stránky. Takovéto komentáře budou smazány. Těšíme se na vaše podnětné a přínosné komentáře. Děkujeme!