Tipy na výlet

domovská stránka » Tipy na výlet
Tipy na výlet v oblasti Lužických jezer v Německu.

Čtyřkolky - Quadcenter Klein Partwitz

Dopřejte si neobyčejný zážitek – výlet na čtyřkolkách krajinou Lužických jezer! Quadcenter Klein Partwitz nabízí zapůjčení čtyřkolek, potřebnou výbavu i zkušené průvodce pro vaše výlety na čtyřkolkách.

čtěte více

Cyklookruh okolo 3 jezer – Scheibesee, Dreiweiberner See a Bernsteinsee

Zhruba 41 km dlouhý okruh nabízí příjemné svezení jak pro břehu jednotlivých jezer, tak i lesem, loukami a vesničkami. V létě si můžeme na cestu přibalit plavky a na pláži u jezera Dreiweiberner See se vykoupat.

čtěte více

Cyklotrasa k dolu u Weisswasser

Pokud chcete vidět, jak oblast Lužických jezer vypadala v době, kdy se zde ještě naplno těžilo, vydejte se na výlet k obci Weisswasser. Zhruba 27 km dlouhá trasa vede kolem ještě nezatopeného dolu. Na jejím konci je rozhledna, ze které se na důl i jeho okolí můžete podívat z ptačí perspektivy.

čtěte více

Cyklotrasa k dolu u Welzow

Přestože je oblast Lužických jezer už z velké části rekultivovaná, u obce Welzow se nachází stále ještě aktivní povrchový důl, ke kterému stojí za to se zajet podívat. Okruh je dlouhý zhruba 45 km, ale jelikož vede převážně rovinatým terénem, není nijak náročný.

čtěte více

F60 - ležící Eiffelova věž

F60 - bývalý obří dopravník, který bývá nazýván ležící Eiffelova věž, dnes slouží jako vyhlídka na obří vytěženou jámu (502 m dlouhá, 202 m široká, 80 metrů vysoká). Dopravník váží 11 000 tun.

čtěte více