Senftenberger See

domovská stránka » Lužická jezera » Senftenberger See
In-line trasy a další aktivity - Senftenberger See - Lužická jezera, Německo. Skvělé místo pro in-line brusle.

Geocaching v oblasti Lužických jezer

Hledat "kešky" můžete i na inline bruslích.

čtěte více

In-line trasa okolo Senftenberger See

Zhruba 18 km dlouhá trasa pro inline brusle vede okolo jezera Senftenberger See. To vzniklo jako největší umělé jezero v Evropě už v roce 1973, zatopením povrchového dolu.

čtěte více

Koschener kanál se zdymadly pro lodní dopravu

V červnu 2013 byl otevřen Koschener kanál spojující jezera Geierswalder See a Senftenberger See. Díky němu se vodní hladiny obou jezer propojily a vy si na lodích či člunech můžete udělat zajímavý výlet.

čtěte více

Plavební pokyny pro oblast Lužických jezer

Plavební pokyny pro Senftenberger a Geierswalder see

čtěte více

Přístav s vyhlídkovým molem v Senftenbergu

V roce 2013 byl v Senftenbergu otevřen nový turistický cíl – přístav s vyhlídkovým molem. Rozhodně stojí za návštěvu! :)

čtěte více

Rozhledna Peickwitz u Senftenberger See

Na cyklostezce/inline stezce okolo Senftenberger See můžete navštívit rozhlednu Peickwitz, která nabízí zajímavý výhled na jezero Senftenberger See i na okolní lesy.

čtěte více

Seenland Karte – slevová karta pro oblast Lužických jezer

Od léta roku 2015 můžete v oblasti Lužických jezer využít novou slevovou kartu, díky které získáte řadu slev na nejrůznější aktivity. Návštěvy turistických cílů, muzeí či bazénů, výlety s průvodci, nejrůznější sportovní aktivity, ale i slevy v restauracích, kavárnách či barech. To vše nabízí Seenland Karte.

čtěte více

Snowtropolis - krytá lyžařská hala

Myslíte, že lyžovat se dá jen v zimě? Tak to se pletete. Pokud navštívíte oblast Lužických jezer v Německu, můžete si na lyžích zajezdit klidně i v parném létě. Ve městě Senftenberg se totiž nachází hala zvaná Snowtropolis, ve které mimo jiné najdete i krytý lyžařský svah. Abyste s sebou na letní dovolenou nemuseli vozit lyže, můžete si je zde půjčit :).

čtěte více

Vícedenní in-line zájezdy k Lužickým jezerům se JsmeInLine

Jestliže milujete in-line bruslení, vydejte se na in-line zájezd k Lužickým jezerům s partou stejně naladěných jedinců...

čtěte více