Další aktivity

domovská stránka » Další aktivity
Lužická jezera v Německu nabízejí skvělé podmínky nejen pro in-line brusle a cyklistiku, ale i pro koupání, vodní sporty a další aktivity.

Amfiteátr Ucho Evropy - Das Ohr Europas

Nedaleko Boxbergu byl vybudován ojedinělý projekt zvaný projekt Ucho Evropy.

Čtěte více

BBQ Donut - Grill&Chill

To musíte vyzkoušet! Piknik či barbecue na vodě. Pronajměte si BBQ Donut, vydejte se na výlet po hladině jezera a přitom si vychutnávejte skvělé grilované maso či ryby, kávu se zákuskem a nebo víno s výtečnými sýry.  

Čtěte více

Čtyřkolky - Quadcenter Klein Partwitz

Dopřejte si neobyčejný zážitek – výlet na čtyřkolkách krajinou Lužických jezer! Quadcenter Klein Partwitz nabízí zapůjčení čtyřkolek, potřebnou výbavu i zkušené průvodce pro vaše výlety na čtyřkolkách.

Čtěte více

F60 - ležící Eiffelova věž

F60 - bývalý obří dopravník, který bývá nazýván ležící Eiffelova věž, dnes slouží jako vyhlídka na obří vytěženou jámu (502 m dlouhá, 202 m široká, 80 metrů vysoká). Dopravník váží 11 000 tun.

Čtěte více

Findlingspark Nochten

Ojedinělý projekt zvaný Findlingspark je svědectvím úspěšné rekultivace původně drsné krajiny poničené těžbou hnědého uhlí v povrchových dolech. Dnes Findlingspark nabízí jedinečnou podívanou na tisíce nádherně kvetoucích rostlin. 

Čtěte více

Geocaching v oblasti Lužických jezer

Hledat "kešky" můžete i na inline bruslích.

Čtěte více

IBA terasy

IBA terasy – tento zajímavý turistický cíl se nachází u městečka Großräschen, na břehu budoucího jezera Großräschener See (Ilse). Terasy nabízejí ojedinělý výhled na vytěženou krajinu, která se postupně mění v nádhernou rekreační oblast.

Čtěte více

Krabatův mlýn - Krabat Mühle

Krabatův Mlýn najdete v obci Schwarzkollm. Jedná se v podstatě o skanzen, který je vázán k legendě o Krabatovi…

Čtěte více

Rozhledna Am Schweren Berg

Jestliže se chcete podívat, jak apokalypticky vypadala krajina Lužických jezer ještě poměrně nedávno, vydejte se na výlet k rozhledně Am Schweren Berg. Najdete ji zhruba 2 km jihozápadně od města Weisswasser.

Čtěte více

Rozhledna Rostnagel

Rozhledna Rostnagel, neboli Rusty Nail (či česky Rezavý hřebík), je ojedinělým industriálním dílem, které skvěle zapadá do Lužické jezerní krajiny. Nabízí ojedinělý výhled hned na několik okolních jezer.

Čtěte více

Saurierpark - dinosauří park pro malé i velké

Chcete vidět, jak vypadala naše země v době, kdy se po ní proháněli dinosauři a další pravěcí ještěři? Pak se vypravte do Německa, kde nedaleko města Bautzen (u obce Kleinwelka) najdete obrovský dinosauří park nazvaný Saurierpark. Jeho návštěva rozhodně stojí za to - bavit se zde budou nejen děti, ale i dopělí.

Čtěte více